مسواک زدن

زمان استاندارد برای مسواک زدن چقدر است؟

یک داندانپزشک با اشاره به اینکه استفاده از نخ دندان برای پیشگیری از پوسیدگی‌های دندانی بسیار اهمیت دارد، گفت:‌ مدت استاندارد مسواک زدن ۳ تا ۵ دقیقه است.

به گزارش آی‌زندگی، سیدعلی حائری طباطبایی متخصص درمان ریشه در نشست خبری هجدهمین کنگره بین‌المللی اندودونتیس ایران افزود: این کنگره تشخیص و تحت درمان ریشه دندان از محورهای اصلی آن بوده و به روزترین متدهای درمان ریشه و تجهیزات و امکاناتی که در این زمینه به کار گرفته می‌شود، توسط اساتید و صاحب‌نظران برجسته حاضر در کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد. وی با اشاره به اینکه این کنگره ۱۵۰ سخنران داخلی و ۱۱ سخنران خارجی از کشورهای کانادا، ترکیه، آمریکا، هلند و هند دارد، گفت: تعداد زیادی مقاله و پوستر به دبیرخانه کنگره ارسال شده که تعداد زیادی از آنها به عنوان پوستر و مقاله برگزیده انتخاب شده است.

به نقل از بهداشت‌نیوز، این اندودونتیست با بیان اینکه دندان یک سطح سخت به نام مینا و عاج دارد و در مرکز آن پالپ دندان وجود دارد، گفت:‌در گذشته اگر این پالپ ملتهب می‌شد آن را تخلیه می‌کردند ولی امروز تلاش بر حفظ پالپ دندان بوده و سعی می‌کنند از روش‌های جدید این التهاب را درمان کنند که همه این مسائل مرتبط با تازه‌های درمانی ریشه دندان است. حائری طباطبایی با اشاره به اینکه آموزش‌های بهداشتی در پیشگیری از پوسیدگی دندان و درنهایت آسیب به ریشه دندان حائز اهمیت است، گفت: استفاده از نخ دندان در بهداشت دندان بسیار مفید بوده، چرا که بدون استفاده از نخ دندان، یک‌سوم سطح دندان اصلا تمیز نمی‌شود، بنابراین برای پیشگیری از پوسیدگی دندان، استفاده از نخ دندان اهمیت زیادی دارد.

قائم مقام رئیس هجدهمین کنگره اندودونتیس ایران بیان داشت:‌برای هر بار مسواک زدن باید این مسئله حدود ۳ تا ۵ دقیقه به طول انجامد و مسواک زدن شدید و محکم باعث بافت سخت دندان، سایش آن و در نتیجه حساسیت دندانی خواهد شد، در نتیجه روش‌های مسواک زدن بسیار اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: در هجدهمین کنگره اندودونتیس ایران علاوه بر ارائه روش‌های جدید درمان ریشه دندان، موضوعات مختلف دیگری همچون تصویربرداری‌ها و رادیوگرافی‌های سه بعدی، کارگاه اخلاق و مطب‌داری، همچنین هنر ارجاع مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد. همچنین مسابقه‌ای با محوریت اندو برای دانشجویان این رشته خواهیم داشت.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx