آب رفتن لباس

لباس آب‌رفته را چطور به اندازه قبلی برگردانیم؟

به گزارش آی‌زندگی، آب رفتن لباس زمانی رخ می دهد که دمای شستشو را بیشتر از دمای توصیه شده برای آن لباس تنظیم کرده باشید. استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی هم می تواند باعث این اتفاق شود.

لباس ها وقتی شسته می شوند، آب زیادی به خود جذب و باد می کنند. حرارت خشک کن آن ها را خشک می کند و به اندازه ی طبیعی برمی گرداند.اما اگر خشک کردن لباس ها ادامه پیدا کند، الیافی که لباس از آن ساخته شده شروع به جمع شدن می کند، امری که باعث می شود اندازه ی لباس کوچک تر از قبل شود.

به ویژه الیافی همچون پشم، لینن یا کتان به این اتفاق بسیار حساس هستند. با این حال راهی برای معکوس کردن آب رفتگی لباس های مورد علاقه تان و برگرداندن آن ها به اندازه ی قبلی شان وجود دارد. تنها چیزی که لازم دارید یک کاسه، چند حوله و مقداری نرم کننده مو است، و شاید هم اندکی زمان و تلاش بیشتر از آنچه معمولاً صرف شستن لباس ها می کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که در یک کاسه مقداری آب گرم را با نرم کننده موی سر، صابون، یا شامپو مخلوط کنید.

نیم یا یک پیمانه صابون کافی است. بعد از آن لباس را در محلول به دست آمده قرار دهید و حدود ۳۰ دقیقه در آن بخیسانید.

آب باعث می شود الیاف لباس دوباره کش بیایند. بعد از آن می توانید لباس را بیرون آورید اما کامل خشکش نکنید؛ آب اضافه ی لباس را به آرامی بگیرید و لباس را روی یک حوله ی خشک پهن کنید. حوله را طوری لوله کنید که لباس داخل حوله قرار گیرد، سپس حوله ی لوله شده را فشار دهید تا آب بیشتری گرفته شود. بعد از آن لباس باید نم دار و نه خیس باشد.در این مرحله می توانید لباس را روی یک حوله ی خشک دیگر قرار دهید و آن را آنقدر بکشید تا به اندازه ی اصلی اش برسد، بعد از آن بگذارید تا لباس خودش خشک شود.

منبع: روزیاتو

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx