بنزین

اظهارنظر جنجالی مجلس درباره قیمت بنزین خبرساز شد

قیمت بنزین طی چند سال اخیر با افزایش معناداری همراه بود. احتمال افزایش قیمت بنزین بار دیگر وجود دارد؟

به گزارش آی‌زندگی؛ مصطفی نخعی، درباره احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی بویژه قیمت بنزین، اظهار داشت: «واقعیت آن است که قیمت سوخت و حامل‌های انرژی در ایران با سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های اطراف‌مان تفاوت فاحشی دارد.»
وی بیان کرد:

البته در شرایط فعلی و با این وضعیت اقتصادی که بر کشور حاکم است و مردم به لحاظ معیشتی در مضیقه هستند، منطقی نیست که قیمت حامل‌های انرژی افزایش پیدا کند. اتخاذ چنین تصمیماتی باید در شرایط ثبات اقتصادی انجام شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: «از آنجایی که حذف ارز ترجیحی از چند قلم کالا و نهاده‌های دامی در شرایط تورمی و بی‌ثباتی اقتصادی اتفاق افتاد، تأثیر آن را روی قیمت کالا‌ها دیدیم و بسیاری از کالا‌ها گران شد.»

نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:

تجربه حذف ارز ترجیحی و تأثیر آن بر قیمت کالا‌ها پیش‌روی ماست و دیگر نباید در شرایط ناپایدار اقتصادی تصمیماتی، چون افزایش قیمت حامل‌های انرژی اتخاذ کرد.

نخعی تاکید کرد: «الان شرایط اقتصادی بسیار ناپایدار است، وضعیت معیشتی مردم بسیار سخت است و طبیعتاً اتخاذ چنین تصمیماتی منطقی نیست و حتی می‌تواند شرایط ملتهبی را به لحاظ اجتماعی در کشور به وجود آورد.»

قیمت بنزین

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این کمیسیون درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی بحثی مطرح شده است، گفت:

اخیراً در کمیسیون انرژی مجلس هیچ بحثی درباره تغییر در قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین مطرح نشده است. بین نمایندگان و به ویژه اعضای کمیسیون انرژی مجلس اتفاق نظر وجود دارد که الان فرصت خوبی برای این کار نیست.

وی تاکید کرد: «دولت و مسئولان وزارت نفت و سایر وزارتخانه‌های ذی ربط نیز تاکنون راجع به تغییر در قیمت حامل‌های انرژی هیچ صحبت و مشورتی با مجلس نکردند و بعید می‌دانم دولت در این شرایط بخواهد این موضوع را عملیاتی کند.»

نخعی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ممکن است دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ موضوع افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی را بیاورد، گفت:

هنوز لایحه بودجه سال آینده تقدیم مجلس نشده، اما بعید می‌دانم دولت چنین تصمیمی را گرفته باشد. حتی اگر دولت چنین تصمیمی را اتخاذ کند، بعید است نمایندگان موافق این موضوع باشند.

با توجه به تجربه آبان سال ۱۳۹۸، مردم هرگاه که با ازدحام در پمپ بنزین مواجه می‌شوند، خواه ناخواه نگران افزایش یکباره قیمت بنزین می‌شوند. به‌ویژه تکذیب‌های مکرر دولتمردان در این باره این نگرانی را بین شهروندان دو چندان کرده است. شدت این نگرانی را می‌توان در شبکه‌های اجتماعی هم به‌وضوح ملاحظه کرد.

منبع: مهر

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
1 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Gol
1 سال قبل

دوباره شروع شد
قیمت بنزین بادنیا فرق دارد
مصرف بخاطر قیمت پایین زیاد است
قاچاق بنزین زیاد شده حتی لوله کشی قاچاقی پیدا میشه .
سرمایه دار ها زیادی مصرف میکنند
یه عده ای ماشین ندارند دارند ضرر میکنند
و.‌‌..
بنابراین باید بنزین گرون بشه .

پربیننده امروز
آخرین مطالب
1
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx