محصولات مراقبت از پوست

هنگام استفاده از محصولات مراقبت از پوست، پوست باید خشک باشد یا مرطوب؟

حتی باتجربه‌ترین علاقه‌مندان به محصولات مراقبت از پوست هم ممکن است در برنامه‌های روزانه‌شان اشتباهاتی داشته باشند. مثلا ممکن است ندانند که براساس چه ترتیبی باید از این محصولات استفاده کنند یا اینکه کدام محصولات را به‌هیچ‌وجه نباید با همدیگر مورد استفاده قرار بدهند.

به گزارش آی‌زندگی، در این مطلب می‌خواهیم به یکی دیگر از اشتباهات رایج هنگام استفاده از محصولات مراقبت از پوست اشاره کنیم: خشک کردن کامل پوست صورت قبل از به‌کارگیری این محصولات. دکتر میشله فاربر (متخصص پوست‌ومو) بیشتر درباره این موضوع توضیح می‌دهد.

آیا پوست نمدار و مرطوب واقعا در جذب محصولات مراقبت از پوست بهتر عمل می‌کند؟

دکتر فاربر می‌گوید: «مزیت مهم استفاده از محصولات مراقبت از پوست روی پوست مرطوب و نمدار، این است که به پوست اجازه می‌دهد تا مواد اصلی و مهم محصول را بهتر جذب کند». درواقع زمانی که پوست نمدار و مرطوب باشد، ترکیبات مراقبت از پوست هم راحت‌تر به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کنند. این متخصص پوست‌ومو در ادامه می‌افزاید: «در درجه اول باید محصولات مناسبی را برای پوست خودتان انتخاب کنید و هیچ‌وقت هم در استفاده همزمان از چندین محصول زیاده‌روی نکنید. افزودن مرطوب‌کننده‌های باکیفیت و مناسب با ویژگی‌های پوست هم باعث می‌شود که رژیم مراقبت از پوست شما به تعادل برسد».

آیا برای استفاده از مرطوب‌کننده هم پوست باید مرطوب باشد؟

به‌گفته دکتر فاربر، «بهترین محصولات برای استفاده روی پوست مرطوب و نمدار، اتفاقا همین مرطوب‌کننده‌ها هستند. پس اگر می‌خواهید مرطوب‌سازی پوست و آبرسانی به آن را به بهترین سطح ممکن برسانید، پس از پایان حمام به‌هیچ‌وجه پوست بدن را کامل خشک نکنید و در همان شرایط از مرطوب‌کننده استفاده کنید». طبیعتا باید از مرطوب‌کننده‌های جداگانه برای پوست صورت و پوست بدن کمک بگیرید. اگر پوست شما چرب باشد، قطعا مرطوب‌کننده‌های سبک و غیرچرب برای شما مناسب خواهند بود.

آیا سرم‌های پوستی باید روی پوست مرطوب استفاده شوند؟

وقتی که درباره انواع قوی‌تر محصولات مراقبت از پوست مانند سرم‌ها صحبت می‌کنیم، باید در میزان استفاده از آنها با احتیاط عمل کنید. از آنجایی که پوست مرطوب ذاتا در جذب محصولات بهتر عمل می‌کند، پس استفاده از سرم پوستی روی پوست مرطوب اغلب می‌تواند باعث تحریکات پوستی شود (مگر اینکه فرمولاسیون محصول انتخاب‌شده حاوی ترکیباتی مثل اسید هیالورونیک باشد. در این صورت محصول باید روی پوست مرطوب استفاده شود). در مورد ماسک‌های مراقبت از پوست هم باید بگوییم که استفاده از آنها روی پوستی که تازه شسته‌شده و مرطوب است، هیچ مشکلی ندارد. اما محصولات خاصی مانند ضدآفتاب‌ها حتما باید روی پوست خشک استفاده شوند. هنگام استفاده مجدد از ضدآفتاب هم ابتدا باید پوست را تمیز و خشک کرده باشید.

منبع: سلامت

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx