سلامت موها

چگونه در تابستان موهای خوش‌حالتی داشته باشیم؟

استفاده از سشوار و دیگر ابزارهای حالت‌دهنده موها در فصل تابستان به‌دلیل گرمای شدید هوا واقعا کار سختی است، اما می‌توان از همین فرصت برای بهبود سلامتی موها استفاده کرد. این کار مخصوصا برای کسانی ضروری است که موهای ضعیفی دارند و به سلامتی آنها آسیب رسانده‌اند.

به گزارش آی‌زندگی، واقعیت این است که با استفاده از محصولات و ترفندهای حرفه‌ای می‌توانیم در فصل تابستان هم موهای زیبا و خوش‌حالتی داشته باشیم، بدون این‌که مجبور باشیم از ابزارهای حرارتی برای حالت‌بخشی به موها استفاده کنیم.

۱. همه‌چیز با یک شامپوی خوب شروع می‌شود 

اولین مرحله کار شما در حمام شروع می‌شود. بنابراین حتما باید شامپوهای باکیفیتی تهیه کنید که قدرت مرطوب‌کنندگی و آبرسانی بالایی داشته باشند، زیرا آبرسانی بهتر و قوی‌تر نهایتا به محافظت بهتر از موها کمک می‌کند. درواقع هرچقدر آبرسانی به موها با کیفیت بالاتری انجام بگیرد، موها نیز براق‌تر می‌شوند و حالت‌پذیری بهتری می‌یابند. وقتی که موها به‌طور طبیعی مرطوب باشند، الگوهای موج‌دار و طبیعی موها نیز بهتر حالت می‌گیرند، بدون اینکه سنگین شوند و در کف سر بخوابند.

۲. از تارهای مو محافظت کنید 

اگرچه گفته‌ایم که باید ابزارهای حرارتی حالت‌دهنده را به‌طور کلی کنار بگذارید، اما در این شرایط نیز همچنان محافظت از موها ضرورت دارد. حرارت جزو عوامل آسیب‌زای آشکار است، اما انواع آلودگی‌ها و مخصوصا آلودگی هوا را هم نباید از یاد ببریم. آلودگی هوا انبوهی از رادیکال‌های آزاد را درون خود جای می‌دهد که پیوندهای مو و پروتئین‌های مو را تجزیه می‌کنند و موها را آسیب‌دیده، شکسته، آشفته و دوشاخه‌شده رها می‌کنند. پس اگر محافظت از موها به‌درستی انجام نگیرد، آسیب‌های احتمالی همچنان می‌توانند موها را ضعیف‌تر و ضعیف‌تر کنند.

۳. به موها حجم بدهید 

استفاده از اسپری حجم‌دهنده باکیفیت و استاندارد برای موها در تابستان می‌تواند شرایط خوبی را برای آنها ایجاد کند و مانع از خوابیدن موها در کف سر شود. با توجه به اینکه موها در تابستان به‌واسطه تعریق و گرما سریعا حالت مناسب خودشان را از دست می‌دهند، استفاده از این اسپری‌ها می‌تواند حالت مطلوب موها را برای مدت‌زمان قابل‌قبولی حفظ کند و شما را از نگرانی خلاص سازد.

۴. با وزشدگی موها مقابله کنید 

شاید نقطه‌ضعف عدم استفاده از سشوار و دیگر ابزارهای حرارتی برای موها در تابستان، وزشدگی موها باشد، مخصوصا برای کسانی که در مناطق مرطوب و شرجی زندگی می‌کنند. اما اسپری‌های ضدرطوبت می‌توانند برای رفع این مشکل تابستانی مناسب باشند. این اسپری‌ها با به‌وجود آوردن نوعی لایه نامرئی روی کوتیکول موها به حفظ رطوبت آنها کمک می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که موها سنگین یا چرب به نظر برسند.

منبع: سلامت

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx