هوش مصنوعی

تلاش دانشمندان برای پیش بینی میزان خودکشی با کمک هوش مصنوعی

محققان در حال توسعه یک سیستم هوش مصنوعی برای پیش بینی میزان خودکشی در ایالات متحده هستند.

به گزارش آی‌زندگی، تیمی از محققان در ایالات متحده یک سیستم هوش مصنوعی برای پیش‌بینی میزان خودکشی در سطح ایالت‌های این کشور بر اساس چندین عامل ایجاد کرده‌اند. محققین ساندار کومارا و آلن پیرس از دانشگاه ایالتی پن در پنسیلوانیا، ایالات متحده می‌گویند: «هدف ما ایجاد شاخصی برای اندازه‌گیری احتمال خودکشی در شهرستان‌های آمریکا است که از طریق یک سیستم هوش مصنوعی کار می‌کند.»

به نقل از باشگاه‌خبرنگاران، به عنوان بخشی از آزمایش گزارش شده توسط مجله علمی پژوهش سلامت روان، که در تحقیقات سلامت روان تخصص دارد، محققان داده‌های پایگاه داده مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده را از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ در ۳۱۴۰ شهرستان ایالات متحده تجزیه و تحلیل کردند. محققان ۱۷ عامل مختلف را که می‌توانند منجر به نرخ بالاتر خودکشی شوند، بررسی کردند و این عوامل بین سلامتی، اجتماعی، اقتصادی، جمعیت شناختی و … متفاوت است.

محققان از یک مدل کامپیوتری هوش مصنوعی برای اندازه گیری تاثیر این عوامل بر احتمال خودکشی افراد استفاده کردند. وب سایت “Medical Express” که متخصص در تحقیقات پزشکی است، به نقل از محقق کریستن اسنایدر، متخصص بهداشت عمومی در دانشگاه پن استیت، نوشت: “این سیستم هوش مصنوعی که سیستم (جوان) نام گرفته، هر یک از عوامل مؤثر در میزان خودکشی را با تعیین میزان تاثیر دور نگهداشتن این عامل برنتایج میانگین خودکشی بررسی می‌کند.

محققان امیدوارند که این مطالعه زمینه را برای توسعه برنامه‌های مداخله‌ای جدید برای رسیدگی به مشکل خودکشی فراهم کند. شاید این مدل محاسباتی بتواند در سطوح محلی و ایالتی به‌عنوان یک سیستم هشدار اولیه برای تدوین سیاست‌ها و هدایت منابع در جهت رسیدگی به این مشکل استفاده شود.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx