کاهش اشتها در سلامتی مفید است یا مضر ؟

آی زندگی– هر بار که می خواهید سرتان را داخل یک کاسه بستنی فرو کنید، یک تکه شیرینی لذیذ را گاز بزنید یا تکه هایی از پیتزا را بخورید، معمولا همه این فعالیت ها با هوس تعبیر می شود. ولی زمانی که عکس این اتفاقات رخ می دهد دقیقا چه تعبیری باید استفاده کرد. آیا اصلا این کاهش اشتها چیز خوبی است یا نشانه های بدی برای سلامتی دارد؟

این دقیقاً همان چیزی است که بووان راستوگی، متخصص تغذیه در آخرین پست اینستاگرام خود به آن پرداخته است. این متخصص با رمزگشایی اینکه کاهش میل به غذا در زمان‌های مختلف چه معنایی دارد.

کاهش هوس می تواند به معنای چیزهای زیادی باشد. این می تواند به این معنی باشد که شما برنامه درستی را طی می کنید یا اینکه رژیم غذایی شما بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد. بنابراین، سؤال این است: آیا رژیم غذایی شما به کاهش وزن شما کمک می کند؟

چه چیزی باعث کاهش میل به غذا می شود.

بسته به اینکه چه چیزی و چه زمانی به بدنتان می‌دهید، میل‌هایتان می‌تواند تغییر کند! بنابراین، ابتدا باید درک کنید که چرا ممکن است احساس کاهش ولع داشته باشید.

این متخصص سه شرایط را برای ارزیابی کاهش میل به غذا ارائه می دهد.

  1. شکم شما پر است

اگر غذای کافی و سالمی داشته اید که معده شما را به مدت سه تا چهار ساعت سیر نگه می دارد، کاهش هوس شما نشانه یک رژیم غذایی خوب است.

اگر سیر شوید، هوس شما به طور خودکار کاهش می یابد!

  1. افزایش کافئین

کافئین می تواند در کاهش هوس شما نقش داشته باشد. بنابراین اگر به دلیل شروع مصرف بیشتر کافئین، هوس کاهش یافته را تجربه می کنید، این بد است.

این متخصص تغذیه می گوید: کافئین یک سرکوب‌کننده اشتها است – احتمالاً شما فقط کم‌خوری دارید، که در درازمدت مضر است.

  1. گرسنگی

در پی کاهش وزن، بسیاری از مردم تمایل دارند که به طور آگاهانه خود را برای ساعات طولانی گرسنگی بکشند. در طی یک دوره زمانی، به طور خودکار شروع به کاهش میل می شود.

راستوگی می گوید: این بدترین سناریو است. در حالی که می‌تواند منجر به کاهش وزن سریع‌تر شود، کمبود کالری شدید به دلیل کم‌خوری می‌تواند اثرات مضری بر بدن داشته باشد.

کم خوری می تواند منجر به موارد زیر شود:

از دست دادن عضلات و انرژی

متابولیسم کندتر

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx