رژیم گیاهخواری

رژیم گیاهخواری بر بارداری تاثیر دارد

به گزارش آی‌زندگی، نتایج بررسی ها حاکی از آن است زنانی که از رژیم غذایی گیاهی پیروی می کنند ممکن است برای باردار شدن دچار مشکل شوند زیرا با وجود اینکه این نوع رژیم غذایی سالم و متعادل است اما میزان کافی از ویتامینهای حیاتی مورد نیاز برای بدن را (در شرایط بارداری) تامین نمی‌کند.

به نقل از بهداشت‌نیوز، متخصصان تاکید دارند: رژیم غذایی که بیشتر از محصولات گیاهی تشکیل شده باشد، سالم است اما افرادی که از رژیم غذایی گیاهی پیروی میکنند ممکن است سطح کمی از روی، آهن و ویتامین B12 دریافت کنند زیرا گوشت در رژیم غذایی آنان وجود ندارد. علاوه بر این، رژیم غذایی گیاهی ممکن است باعث کمبود امگا 3 موجود در ماهی های چرب و ید موجود در لبنیات و ماهی سفید شود.

به گفته متخصصان، اگر افراد گیاهخوار مکمل های مناسب را دریافت نکنند، ممکن است برای بازسازی ذخایر مواد مغذی در بدن با چالش مواجه شوند. همچنین به زنانی که رژیم غذایی گیاهی را دنبال میکنند و قصد باردار شدن دارند توصیه میشود مصرف مقدار کافی از گوشت و ماهی را در برنامه غذایی خود بگنجانند.  متخصصان تاکید دارند که رژیم غذایی نامناسب و اشتباه ممکن است باعث بروز مشکلات جسمی دیگری شود. بر اساس نتایج مطالعات متعدد، سطح پایین ویتامین B12 ممکن است با افزایش خطر زوال عقل مرتبط باشد.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx