کم خونی در کودک

نشانه‌های کمبود آهن در کودکان چیست؟

به گزارش آی‌زندگی، آهن‏، ماده‌ای مغذی است که نقشی حیاتی در رشد و نمو کودک دارد، اما بعضی از کودکان به دلایل مختلف به اندازه کافی به این ماده حیاتی دسترسی ندارند.

آهن انتقال اکسیژن از ریه‌ها به نقاط مختلف بدن را تسهیل و به عضلات کمک می‌کند که اکسیژن را ذخیره و مصرف کنند، اگر میزان کافی آهن در رژیم غذایی کودک وجود نداشته باشد، کودک دچار فقر آهن خواهد شد، اما فقر آهن در کودکان شایع است.

فقر آهن ممکن است در سطح‌های مختلف ایجاد شود که از کمبود آهن خفیف تا کم‌خونی فقر آهن جدی (که در آن بدن به اندازه کافی گلبول قرمز سالم تولید نمی‌کند) را شامل می‌شود، در صورت درمان نکردن، فقر آهن می‌تواند رشد کودک را تحت تاثیر قرار دهد.

به نقل از بهداشت‌نیوز، بیشتر علائم و نشانه‌های فقر آهن در کودکان تا هنگام بروز کم‌خونی ناشی از فقر آهن ظاهر نمی‌شوند؛ اگر کودک یک یا چند عامل خطر ایجاد فقر آهن دارد، باید حتما با پزشک مشورت شود.

علائم و نشانه‌های کم‌خونی

علائم و نشانه‌های کم‌خونی فقر آهن شامل، پوست رنگ‌پریده، خستگی، دست و پای سرد، کندی در رشد و نمو، کم‌اشتهایی، تنفس سریع غیر طبیعی، مشکلات رفتاری عفونت‌های مکرر، ولع غیرطبیعی برای خوردن موادی مثل خاک و یخ است.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx