پوست کیوی

از خواص پوست کیوی چه می‌دانید؟

به گزارش آی‌زندگی، چه خاصیت مهمی در پوست کیوی پنهان است که با قاطعیت می‌گوییم پوست این میوه خوشمزه را هم همراه با میوه اش بخورید؟

کاهش وزن و تقویت دستگاه گوارش به دلیل فیبر بالا
در پی تحقیقات و مطالعات کامل مشخص شده که پوست نازک و پرز دار کیوی، نه تنها برای خوردن مناسب و سالم است، بلکه بسیار مفید نیز است. این پوست کرکی و پرز دار، به نظر جالب و اشتها برانگیز نمی‌رسد، اما مهم این است که به یاد بیاورید، پوست کیوی بسیار نازک است درست مانند سیب؛ هنگامی که تصمیم می‌گیرید که کل میوه را بخورید، به مقدار سه برابر فیبر دریافت می‌کنید در مقایسه با مصرف، تنها گوشت میوه و همین خاصیت دلیلی  برای استفاده از آن با هدف احساس سیری و کمک به کاهش وزن و بهبود کارکرد دستگاه گوارش است.

زیبایی و جوان سازی پوست به دلیل ویتامین C بسیار زیاد موجود در پوست کیوی

به نقل از بهداشت‌نیوز، علاوه بر این، پوست کیوی دارای ویتامین C است، که آنتی اکسیدان قوی است و می‌تواند به مبارزه با بیماری‌ها و کند شدن روند پیری کمک کند. همچنین استفاده موضعی از پوست کیوی سبب بهبود زیبایی پوست افراد می‌شود. استفاده خوراکی آن هم سیلی از آنتی اکسیدان را به سلول‌ها می‌رساند که در کاهش سرعت و روند پیری سلول‌های پوست و بدن اثرگذار است.

جلوگیری از سرطان به دلیل داشتن ویتامین E بالا

کیوی یکی از بهترین منابع ویتامین E نیز به شمار رفته و در پیشگیری از انواع سرطان‌ها نقش دارد. اما این مسئله مورد نظر ما نیست بلکه، مهم این است که بخش عمده ویتامین E در پوست کیوی موجود است، بنابراین توصیه می‌شود که این میوه را به خوبی شسته و با پوست مصرف نمایید.

چه کسانی کیوی و پوست کیوی نخورند؟

افرادی که خوردن کیوی و پوست کیوی می‌تواند برایشان مشکل ساز شود، باید از مصرف این میوه پرخاصیت چشم پوشی کنند؛ کیوی حاوی مقداری زیادی اگزالات، ماده‌ای طبیعی است که تجمع و تمرکز بیش از حد آن در مایعات بدن احتمالا باعث بروز مشکلاتی در برخی افراد خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود کسانی که مشکلات کلیوی یا مرتبط با کیسه صفرا دارند از خوردن آن اجتناب کنند. خوردن این میوه به همراه پوست یا بدون پوست همچنین برای افرادی با استعداد سنگ سازی در مجاری ادرار توصیه نمی‌شود.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx