بهترین زمان برای مصرف میوه چه زمانی است؟

شاید باید به خیلی چیزهای بیشتری دقت کرد، نه فقط رنگ و عطر میوه. زمان خوردن آن نیز بسیار مهم است.

به گزارش آی‌زندگی؛ شاید باید به خیلی چیزهای بیشتری دقت کرد، نه فقط رنگ و عطر میوه. زمان خوردن آن نیز بسیار مهم است.

لذت میوه خوردن حتی از غذا خوردن هم بیشتر است. چرا که خیلی نگران کالری زیاد آن هم نیستیم. در این مطلب به شما می گوییم که زمان مناسب برای خوردن میوه چه زمانی است و شما بر اساس آن از میوه خوردن لذت بیشتری ببرید.

معمولا فکر می کنیم میوه خوردن یعنی خرید میوه و پوست کندن و خوردن آن! در صورتی که میوه ها نباید در هر زمانی مصرف شوند و زمانی خاص و مناسب برای مصرف میوه ها وجود دارد. مصرف میوه ها در زمان درست باعث سم زدایی بدن، افزایش انرژی، کاهش وزن و فواید بسیار دیگری خواهد شد. میوه ها دارای مواد مغذی بسیار زیادی هستند که از بدن در برابر انواع بیماری ها محافظت می کنند و اگر شما آنها را در زمان نامناسب مصرف کنید، ضرر آنها بیش از فواید مصرف آنها خواهد بود. این در حالی است که مصرف درست میوه ها به زیبایی و سلامت شما منجر خواهد شد. در ادامه ما به نقل از فودفا به بهترین زمان ها برای مصرف میوه ها اشاره خواهیم کرد.

بهنگام صبح و یا با معده خالی

شاید تعجب کنید که خوردن میوه ها با معده خالی توصیه شده است! در این زمان هضم به صورت سریع توسط آنزیم های خاص هضم میوه ها اتفاق خواهد افتاد.

خوب است بدانید که میوه ها دارای قندهای ساده ای هستند که بدن نیاز دارد آنها را به طور کامل جذب کند؛ وقتی شما میوه را بصورت میان وعده یا با معده خالی مصرف می کنید، بدن شما به میزان کافی برای جذب کامل این مواد فرصت خواهد داشت.

قابل ذکر است که مصرف میوه بعد از غذا بدترین زمان استفاده آن است و بهتر است میوه ها حداقل نیم ساعت بعد از وعده غذای اصلی استفاده شوند.

در صورتی که فردی از بیماری دیابت و یا اسیدیته زیاد معده رنج می برد بهتر است حداقل یک ساعت قبل و یا دو ساعت بعد از غذا میوه را مصرف نماید.

قبل و یا بعد از تمرین ورزشی
زمان مناسب دیگری که برای مصرف میوه توصیه می شود قبل و یا بعد از انجام حرکات ورزشی است. شما می توانید میوه را بلافاصله قبل و یا بعد از ورزش مصرف کنید. قند موجود در میوه بلافاصله جایگزین قند مصرفی خواهد شد.

بدترین زمان مصرف میوه چه زمانی است؟
قبل از خواب:

ما مصرف میوه قبل از خواب را توصیه نمی کنیم! زیرا باعث بالا رفتن سطح قند خون و همچنین انسولین بدن شده که این شرایط به خواب رفتن را برای بدن مشکل خواهد کرد. در نتیجه از خوردن میوه بهنگام شب خودداری کنید و همچنین تا ٣ ساعت قبل از خواب از خوردن هرگونه وعده غذایی نیز خودداری کنید.

در طول رژیم کاهش وزن
ما به افرادی که به سختی می توانند با رژیم های لاغری از وزن خود بکاهند مصرف میوه را بعد وعده غذایی ناهار توصیه نمی کنیم! این کار باعث می شود که بدن با کمبود کالری مواجه شود و در نتیجه از ذخایر چربی استفاده کند که منجر به کاهش وزن می شود. اگرچه در رژیم های سخت حذف میوه توصیه نمی شود و می توان از روش های دیگر استفاده نمود.

در انتها به شما پیشنهاد می کنیم که به جای مصرف میوه با مواد غذایی دیگر مانند انواع کیک و دسر، از تعداد و انواع بیشتری میوه به صورت همزمان استفاده کنید. شما در طول روز به ٢ تا ٢.۵ فنجان میوه نیاز دارید که می توانید از سالاد میوه و یا دو عدد سیب بصورت جایگزین استفاده کنید. همچنین در صورتی که اسیدیته میوه ها برای شما آزار دهنده است، می توانید میوه ها را با مقداری ماست و نمک ترکیب کنید تا کمتر از اسیدی بودن میوه ها اذیت شوید. بهتر است یک تا دو ساعت بعد از خوردن میوه نیز از خوردن وعده های غذایی پرهیز کنید تا فرایند هضم آن کامل شود.

جالب است بدانید می توانید با ترکیب میوه ها و مغز انواع آجیل ترکیبی بسیار مغذی و خوشمزه بسازید و همچنین از میوه های خشک در ترکیب انواع آجیل به سلیقه خود استفاده نمایید.

خبرآنلاین

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx