یک کشف جدید؛ چرا مادر رینیرا تارگرین اژدها نداشت؟

در حالی که اکثر عموزاده‌های تارگرینِ اِما اژدهاسوار بودند، در کتاب آتش و خون مارتین اشاره‌ای به این نشده که آیا تخم اژد‌هایی در هنگام تولد اِما در گهواره او قرار داده شده یا خیر.

به گزارش آی‌زندگی؛ اِما آرین، مادر رینیرا تارگرین در سریال خاندان اژد‌ها (House of the Dragon) نیمه تارگرین بود، اما برخلاف دختر و شوهرش، هرگز سوار اژد‌ها نشد و هیچ اژد‌هایی نداشت.

توانایی سوار شدن بر و هدایت یک اژدها، ویژگی حیاتی اثبات اعتبار تارگرین‌ها در سریال خاندان اژدهاست و تقریباً تمام شخصیت‌هایی که خون تارگرینی در رگ‌های خود دارند، از جمله شخصیت‌هایی مانند لینور ولاریون، در سریال مذکور رابطه‌ای عمیق با یک اژد‌ها دارند. اما چندین استثناء بزر نیز وجود دارد، مانند همسر اول شاه ویسریس و مادر رینیرا تارگرین که اِما آرین نام داشته و دارای مو‌هایی نقره‌ای رنگ بود.

در حالی که در دنیای سریال خاندان اژد‌ها اشاره‌ای به شجره نامه اِما آرین نمی‌شود، اما پیشینه او در کتاب آتش و خون (Fire & Blood) جرج آر آر مارتین مورد پوشش قرار گرفته است. شاه ویسریس تارگرین اول، پسر عموی اِما بود هر دو نوه شاه جاهریس تارگرین اول بودند. مادر رینیرا دختر دیلا تارگرین، دختر شاه جاهریس بود که با رودریک آرین ازدواج کرده و مدت کوتاهی بعد از به دنیا آوردن اِما درگذشت.

در حالی که اکثر عموزاده‌های تارگرینِ اِما اژدهاسوار بودند، در کتاب آتش و خون مارتین اشاره‌ای به این نشده که آیا تخم اژد‌هایی در هنگام تولد اِما در گهواره او قرار داده شده یا خیر. با این وجود، علیرغم این واقعیت که شوهر و دخترش اژدهاسوارانی مشهور بودند، اِما پیش از مرگش در دنیای سریال خاندان اژد‌ها هرگز اژد‌هایی را در اختیار نگرفته، سوار اژد‌ها نشده و سعی نکرد تخم اژد‌هایی را آماده باز شدن کند.

برخلاف ویسریس و رینیرا، اِما همراه با اژدهایان بزرگ نشده بود و به همین خاطر، احتمالاً هرگز نیاز به سوار شدن به اژد‌ها را حس نکرده بود. بزرگ شدن در ویل بدون اینکه مادرش ارزش‌های تارگرینی را در وی نهادینه کند باعث شد که اِما فرهنگ تارگرینی و مرتبط با اژد‌های این خانواده را نپذیرد، تا اینکه در دوران نوجوانی با ویسریس ازدواج کرد که خود ولیعهد و میراث دار آینده آیرون ثرون بود. همچنین به دلیل دور بودن ویل، اِما چندان با شاه جاهریس و ملکه آلیسان تارگرین دیدار و مراوده نداشت و به همین خاطر کسی نبود که به درستی اژدهاسواری، حاکم شدن بر آن‌ها و مراقبت از این جانوران ترسناک را به وی یاد دهد.

علاوه بر این، مادر اِما آرین، دیلا تارگرین، به خاطر شخصیت ترسویش و به طور ویژه ترس از اژدهایان شناخته می‌شد. از آنجایی که دیلا خود اژد‌ها سوار نبود، این موضوع را از اولویت‌های تربیت اِما قرار نداده و تخم اژد‌هایی برای وی در نظر نگرفت. در حالی که اِما در هنگام مرگ مادرش نوزاد بود، به نظر می‌رسد که ترس و تردید مادرش نسبت به اژدهایان را به ارث برد و به همین خاطر بود که در اپیزود اول سریال خاندان اژدها، وی رضایت چندانی از اینکه دخترش بر سیراکس سوار می‌شد نداشت. شاید اِما نیز در این باور با ویسریس اشتراک داشت که کنترل کردن اژدهایان یک توهم است و به همین خاطر از اتفاقاتی که ممکن بود هنگام سوار شدن بر اژدهایان یا تلاش برای رام کردنشان رخ دهند بیم داشت.

اگر چه شاید اِما آرین برخلاف دیگر اعضای خاندان تارگرین رابطه نزدیکی با اژدهایان نداشت، اما اشتراک خونی با آنان هنوز هم برای داستان رینیرا و آینده سریال خاندان اژد‌ها اهمیت داشت. خاندان اژد‌ها به درگیری‌های رینیرا و ایگان برای ثابت کردن اینکه کدام یک بیشتر لیاقت آیرون ثرون را دارد ادامه خواهد داشت، در حالی که مادر رینیرا اعتبار بیشتری در این زمینه به او می‌دهد. به خاطر پدر و مادرش، رینیرا سه چهارم تارگرین است در حالی که ایگان، پسر آلیسنت تنها نیمه تارگرین است.

با این وجود، جایگاه نیمه آرینِ اِما تاثیر حتی بیشتری روی موفقیت رینیرا تارگرین در فصل دوم سریال خاندان اژد‌ها خواهد داشت. بانو جین آرین وفاداری خود را به ملکه رینیرا اعلام می‌کند که بیش از همه به خاطر خون آرینیِ اِما است و مهربانی اِما نیز نشان می‌دهد که ویل از نگاه تارگرین‌ها بیشتر قابل اعتماد به نظر برسد. کتابی که سریال خاندان اژد‌ها از آن الهام گرفته فاش می‌کند که پرچم و نشان مخصوص ملکه رینیرا تارگرین شامل ماه و شاهین متعلق به خاندان آرین است که اهمیت میراث مادرش برای آرمان وی را نشان می‌دهد.

روزیاتو

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx