لحظه دلخراش تولد یک نوزاد زیر آوار در زلزله اخیر ترکیه+ فیلم

فیلم لحظه دلخراش تولد یک نوزاد زیر آوار زلزله سوریه

در یک کلیپ ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، گروهی از مردان در بالای آوار یک ساختمان ویران شده ظاهر می‌شوند در حالی که مردی از پشت بولدوزر زرد رنگ می‌دود و دختربچه برهنه پوشیده از لایه‌ای از غبار مخلوط با خون و بند ناف آویزان را در دست دارد.

به گزارش آی‌زندگی؛ در شهر جندیرس در شمال سوریه، نیرو‌های امدادی یک نوزاد دختر را که به طور معجزه‌آسایی زیر آوار به دنیا آمده بود و از طریق ناف به مادرش متصل بود بیرون آوردند.

این نوزاد کوچک در حالی که تمام اعضای خانواده اش ـ پدرش عبدالله الملیحان، مادرش عفراء و چهار برادرش و عمه‌اش ـ کشته شدند در دل تاریکی به دنیا آمد.

خلیل السوادی، یکی از بستگان این خانواده ناکام است. او به خبرگزاری فرانسه گفت: وقتی داشتیم حفاری می‌کردیم صدایی شنیدیم، سبحان الله… خاک را پاک کردیم و دخترک را با نافش پیدا کردیم، آن را بریدیم و سپس به بیمارستان منتقل کردیم.

در یک کلیپ ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، گروهی از مردان در بالای آوار یک ساختمان ویران شده ظاهر می‌شوند در حالی که مردی از پشت بولدوزر زرد رنگ می‌دود و دختربچه برهنه پوشیده از لایه‌ای از غبار مخلوط با خون و بند ناف آویزان را در دست دارد.

صدای مردی در پس‌زمینه ویدئو بلند می‌شود که می‌خواهد با ماشین به سمت بیمارستان حرکت کنند، در حالی که مرد دیگری از روی آوار می‌دود و یک پتوی رنگارنگ پرت می‌کند تا دور نوزاد بپیچند.

پرسنل امداد و ساکنان پس از ساعت‌ها جستجو و کار پرزحمت اندک امکانات توانستند اجساد خانواده را از زیر آوار‌ها خارج کنند، در حالی که نوزاد در یک انکوباتور در داخل بیمارستان عفرین در شمال استان حلب تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفته است.

طبق اعلام پزشک معالج، نوزاد پس از ورود به بیمارستان، پس از گذراندن ساعت‌ها زیر آوار پس از تولد، از سردی شدید اندام‌ها رنج می‌برد.

هانی معروف، متخصص اطفال که وضعیت سلامتی وی را پیگیری می‌کند، گفت: کمک‌های اولیه را انجام دادیم و از طریق تزریق وریدی به او کلسیم دادیم، زیرا ساعت‌ها بدون شیر مادر مانده بود.

وی افزود: وضعیت عمومی وی ثابت است، اما کبودی‌های شدیدی بر روی بدنش دیده می‌شود که به احتمال زیاد زمانی که در شکم مادرش بوده، دچار کبودی شده است. تخمین زده می‌شود که تولد حدوداً هفت ساعت پس از زلزله رخ داده باشد.

معروف توضیح می‌دهد که وزن او بیش از سه کیلوگرم است که وزن طبیعی یک نوزاد تازه متولد شده است، به این معنی که مادرش به موعد زایمان نزدیک بوده است.

در حالی که دختر کوچک تحت مراقبت پزشکی است، مراسم خاکسپاری بقیه اعضای خانواده او بعد از ظهر سه شنبه در جندیرس برگزار شد. اجساد پس از بازیابی به خانه‌ای در مجاورت ساختمان تخریب شده منتقل شدند و در اتاقی با نور کم قرار گرفتند.

روی یک ملحفه سبز، جسد چهار کودک پوشیده شده است. صورت شکسته دختری پوشیده از گرد و غبار به جا مانده از آوار به نظر می‌رسد. در قسمتی از اتاق جسد مرد، خواهر و همسرش نیز پوشانده شده بود.

فرارو

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx