برمودا

دانستنی‌های جدید درباره مثلث برمودا

حباب های بزرگ متان، دلیل غرق شدن کشتی ها
براساس گزارش‌ها، سال گذشته، یک تیم جدید در تلاش برای فهمیدن این‌که چه اتفاقی برای پرواز ۱۹ افتاده، بود که ناگهان کشف کرد در این مثلث حباب‌های بزرگ متان وجود دارد. این تلاش‌ها در قسمتی از فصل جدید مجموعه تلویزیونی History  توسط لورنس فیشبرن بازیگر و کارگردان آمریکایی ارائه شده است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، قسمت اول این مجموعه نشان می‌دهد که حباب‌های متان می‌توانند باعث سقوط هواپیما‌ها شوند. در این مستند دانیل تیلور، کاوشگر کشتی‌های غرق شده و هواپیماهای سقوط کرده در مورد خطرات حباب متان هشدار می‌دهد. همچنین  نشت گاز از کف اقیانوس یک اتفاق رایج تلقی می‎شود که دانشمندان در برخی مناطق مشاهده کرده‌اند.
تیلور توضیح داد:” ناهنجاری‌های عجیب و غریبی در کف دریا می‌توانند باعث ناپدید شدن کشتی‌ها  باشند”. او در این مستند گفت: “در یکی از بررسی‌ها ما سازند‌های عظیمی شبیه دهانه پیدا کردیم که بزرگترین آن‌ها ۶۰۰ متر بود”
در همین راستا، مجری این مجموعه اظهار کرد:” برخی از محققان نشان داده‌اند وقتی رسوبات فوران می‌کنند، حباب‌های عظیمی با خارج شدن از آب می‌توانند کشتی ها را غرق کنند”.
تیلور ادعا کرد:” حبابی که از دهانه حفره ثبت شده توسط تیمش بیرون می‌آید، می‌تواند با بالا آمدن به سمت سطح اقیانوس به طور خطرناکی گسترش یابد”. وی ادامه داد: “اگر  حبابی در زیر  یک کشتی منفجر شود، کشتی به سادگی توسط آب بلعیده و غرق می‌شود”.سایر محققان نیز درباره ارتباط حباب‌های ترکیده‌ با ناپدید شدن کشتی‌ها در  مثلث برمودا هشدار داده‌اند. با این حال گفته می‌شود کشتی‌های مدرن در برابر تلاطم در سطح اقیانوس مقاومت می‌کنند.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx