به خواب رفتن

آیا موسیقی پاپ می‌تواند به خواب رفتن شما کمک کند؟

بسیاری از مردم  از موسیقی ملایم برای به خواب رفتن استفاده می‌کنند، اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که آهنگ‌های پاپ شاد نیز برای به خواب رفتن شما کارساز هستند.

به گزارش آی زندگی و به نقل از verywellhealth، کارشناسان معتقدند که موسیقی آشنا می‌تواند به کاهش اضطراب کمک کرده و شما را از افکار منفی دور کند. گوش کردن به موسیقی قبل از خواب نیز می‌تواند راه خوبی برای بهبود و ارتقای خواب باشد.

تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که موسیقی آهسته‌تر با ریتم‌های غیرقابل رقصیدن به خواب کمک می‌کند، اما یک مطالعه جدید نظرات متفاوتی دارد.

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه آرهوس در دانمارک انجام شد، نشان می‌دهد که آهنگ‌های پاپ شادتر نیز می‌توانند برای خوابیدن در شب کمک کننده باشد.

چگونه موسیقی به خواب رفتن کمک می‌کند؟

گوش دادن به موسیقی می‌تواند به عنوان یک عامل  منحرف کننده افکار باشد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که موسیقی به کاهش استرس و اضطراب نیز کمک می‌کند و کیفیت خواب بهتری را برای زنان باردار به ارمغان می‌آورد.

چرا موسیقی پاپ برای خوابیدن برخی افراد بهتر عمل می‌کند؟

در این مطالعه، در حالی که در برخی افراد، موسیقی با انرژی بر آرامش و خواب اثر معکوس داشت، تحقیقات نشان داد که مغز زمانی که اتفاقات آینده را پیش‌بینی بهتر می‌تواند آرام شود. اگر کسی آهنگ تکراری گوش دهد، گوش دادن به آهنگ به حداقل تمرکز و انرژی مغز نیاز دارد و در نهایت باعث آرامش و خواب می‌شود.

گوش دادن به آهنگ‌های دوست داشتنی و تکراری ممکن است به افراد مبتلا به زوال عقل کمک کند.

با این حال، اگر این کار مؤثر نبود، بهتر است موسیقی مورد علاقه خود را در یک روتین شبانه قبل از خواب خود قرار دهید.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx