همسران

راه‌هایی برای شیرین‌تر شدن زندگی زناشویی

به گزارش آی‌زندگی، در برخی از زمان‌ها زوج‌ها نیاز به کمی فاصله از یکدیگر دارند که این اتفاقی طبیعی است؛ ولی حفظ این فاصله در طولانی مدت منجر به سردی بین زوج‌ها می‌شود که به هیچ وجه طبیعی و عادی نیست. «ایرنا زندگی» با مواردی که می‌تواند به گرم‌تر و صمیمی‌تر شدن رابطه‌ی شما کمک کند، می‌پردازد. زندگی مشترک را فرصتی برای با هم بودن بدانید و اجازه ندهید حتی یک روز دیگر هم به حال بد بگذرد.

۱. صبح‌ها زودتر بیدار شوید

به نقل از ایرنا، قبل از سرکار رفتن همسرتان بیدار شوید و صبحانه را با هم میل کنید. قبل از جدا شدن از یکدیگر تا زمان شام، باهم وقت بگذرانید. برنامه‌ی روزانه‌تان را با هم بررسی کنید، برای شام اتفاق نظر پیدا کنید و برای مواردی که به نظر پیش و پا افتاده می‌آید وقت بگذارید؛ زیرا این صحبت‌ها زمینه‌ای برای گفت و گوهای عمیق‌تر است. صبح‌ها را از دست ندهید و برای شروع یک روز خوب با همسرتان تلاش کنید. گفتنی است که این تلاش‌ها می‌بایست دو طرفه باشد ولی دلیل کسی در این مورد کوتاهی می‌کند را بر بی‌توجهی نگذارید. شاید او شخصیتی درون ریز دارد به اندازه شما از سردی رابطه اذیت می‌شود ولی توانایی حل موضوع را در خود نمی‌بیند.

۲. بدرقه و پیشوازی

الف) بدرقه: وقتی همسرتان به سر کار می‌رود به بدرقه کردن او بروید. توجه کنید که همه‌ی اعمالی که انجام می‌دهیم ابراز محبت و احترام به شخص مقابل‌ است. بنابراین نباید سر همسرتان منت بگذارید و انتظار پاسخ در همان لحظه‌ را داشته باشید. مطمئن باشید رفتارهای محبت‌آمیز شما در یاد همسرتان می‌ماند و برای بهترین پاسخ تلاش می‌کند.

ب) پیشوازی: می‌توانید تمام استرس و هیاهوی روزانه همسرتان را در چند دقیقه از یادش ببرید و با حالی خوش ادامه شب خود را بگذرانید. این کار را بهتر است با پیشوازی در بدو ورود همسرتان به خانه انجام دهید. پیشوازی می‌تواند یک سلام و خسته نباشید گرم، همراه با جملات محبت‌آمیز باشد یا یک فنجان چای ۲ نفره.

۳. برای یکدیگر یادداشت بگذارید

همه‌ی حرف‌هایتان را حضوری یا تلفنی به یکدیگر نگویید. مزه تمام لحظات شیرین را در زندگی مشترک با همسرتان تجربه کنید. گاهی نیاز است صحبت‌هایتان را در کاغذ یادداشت کوچکی بنویسید و روی میز آرایش یا میز تلویزیون بگذارید.

۴. ساعت‌های دو نفره را از دست ندهید

اگر فرزند دارید نباید از ساعت‌های دو نفرتان چشم پوشی کنید. بهتر است ساعت‌ خواب فرزندان را طوری تنظیم کنید که بعد از خواب آنها بتوانید ساعاتی را با همسرتان خلوت کنید. توجه کنید که در حضور فرزندان می‌توانید با همسرتان مهربان باشید ولی زیاده روی نکنید؛ زیرا موجب بلوغ زودرس در فرزندان می‌گردد.

۵. موفقیت‌های کوچک را هم جشن بگیرید

جشن گرفتن به معنای دعوت دوستان و فامیل‌ها نیست. جشن‌ها را می‌توانید دو نفره یا با فرزندانتان بر پا کنید. شاید بخواهید شام مورد علاقه را درست کنید یا فیلم دلخواهتان را تماشا کنید تا شبی به یاد ماندنی داشته باشید.

۶. به علایق و سلایق‌ یکدیگر اهمیت دهید

خیلی واضح و روشن به علایق و سلایق همسرتان اهمیت دهید. بگذارید او متوجه توجه شما به ریزترین جزییات شود و بداند که همه چیز را درباره او به یاد دارید. برای صحبت کردن و نگاه کردن به یکدیگر مانند اویل دوران آشنایی ذوق داشته باشید و احساسات خود را سرکوب نکنید.

 

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx