صفات و ویژگی های یک دوست خوب را بدانید

صفات و ویژگی های یک دوست خوب را بدانید

قطعا با خواندن این تیتر، یاد یک نفر از دوستان صمیمیتان افتاده اید . این دوست قطعا بیشتر شبیه به خواهر یا برادر شماست، تا دوستتان . قطعا احساس می کنید که با این فرد رابطه خونی دارید.

به گزارش آی‌زندگی؛ حال شاید دلتان بخواهد که ببینید که چه چیزهایی در ایجاد این حس درونی شما نقش داشته است ، به همین دلیل در این قسمت از نمناک به ویژگی های یک دوست خوب و واقعی اشاره می کنیم.

1. مهربانی

مهربانی یکی از اصلی ترین عوامل نشان دهنده دوست خوب است . همه ما تجربه این را داشته ایم که در روزهای سخت با مهربانی فردی توانسته ایم دوباره سرپا شویم . مهربانی دوست خوب به راحتی تمام نمی شود و همیشه شما را تحت تاثیر قرار می دهد . دوست مهربان به نیازهای شما واقف است و مایل است که خودش، برطرف کننده آن ها باشد.

2. صداقت

یک دوست خوب هیچ گاه چاپلوسی شما را نمی کند . او به شما اجازه می دهد که حقیقت را بدانید ، حتی اگر باعث ناراحتی تان شود . بسیاری از افراد این دوست ها را نمی خواهند اما دوست واقعی تمام واقعیت را به شما می گوید زیرا با شما صادق است . او دوست ندارد شما را در تاریکی و ابهام رها کند و نسبت به شما حس مسئولیت و وظیفه دارد و دلسوز واقعی شماست.

3. خود واقعی

دوست واقعی سعی ندارد که خودش را شبیه به شما کند تا از او خوشتان بیاید . او همانطور که هست، به نزد شما می آید و خود واقعی اش را به شما نشان می دهد . در حالی که ممکن است رویاهایش با شما متفاوت باشد اما سعی ندارد در شما و یا خودش تغییری ایجاد کند و همانگونه که هستید، شما و خودش را قبول دارد.

4. ماجراجو

کسل بودن نشانه بی ذوقی و بی علاقگی و نداشتن انگیزه ذهنی ، احساسی و جسمی است . دوست خوب با هیجانات و تفریحات شما به وجد می آید و با شما همراه است.

دوست دارد که در هر کار ماجراجویانه ای با شما همراه شود و دوستی شما را به یک دوستی کسل کننده تبدیل نمی کنند. میل و علاقه او به تجربه کردن زیبایی ها و شگفتی های دنیای اطراف به این معنی است که او یک دوست خوب و عالی برای شماست.

5. بازیگوش

قطعا دوست خوب پایه تمام شیطنت های شماست . او دوست دارد در هر کاری شما را همراهی کند و هیچ وقت شما را از تفریح هایتان منع نمی کند. زیرا در کنار شما احساس پر انرژی بودن و شادی دارد.

این دوستان خوب باعث لبخند و شادی در شما می شوند و دوست دارند که در کنارتان شادی خود را چند برابر کنند . بنابراین وقتی به شما می رسند ، بازیگوش می شوند . در کنار یک دوست خوب هرگز به جدی بودن دنیای اطرافتان فکر نمی کنید.

6. مراقب

دوستان خوب کسانی هستند که مانند یک مادر و یا یک خواهر و بردار بزرگ تر مراقب شما می باشند . روی سلامت جسمی و عاطفی شما حساس هستند و هرگز از کنار شما بی تفاوت عبور نمی کنند . آن ها اجازه نمی دهند که دیگران با رفتارشان به شما آسیب وارد کنند زیرا همیشه مراقبت از شما را جزء وظیفه خود می دانند.

7. قابل اعتماد

قطعا تابحال برایتان پیش آمده که شخصی را ببینید که در همان وهله اول به او اعتماد کنید و ندانید که علتش چیست اما بعد از آن می بینید که اشتباه کرده اید اما قضیه دوست خوب کمی متفاوت است.

دوستان خوب با رفتارها و عملشان اعتماد شما را جلب می کنند و اعتمادسازی در طول زمان به دست می آید ، نه یک شبه . شما به دوست خوب به عنوان یک انسان خوب نگاه می کنید و به او بیش از هرکس دیگری اعتماد دارید.

8. پرورش دادن

دوست خوب می تواند مانند یک مادر شما را تربیت کند و پرورش دهد . او به میزان غذاخوردن شما ، ورزش کردنتان، خوابیدنتان و رفتارهایتان توجه می کند . او دوست ندارد که شما با رفتارهای غلط به خودتان آسیب بزنید . دوستان خوب هم دوست خوب ، عاشق، خانواده، پزشک برای شما هستند و در کنار آنها احساس عزت نفس بالایی دارید.

9. شنونده خوب

مهربانی و دلسوزی می تواند در کنار یکدیگر به یک شنونده خوب بودن تبدیل شود . دوست خوب هنگام درد و دل کردن شما کاملا ساکت و هوشیار است . دوست خوب شنونده خوبی برای امیدها، آرزوها ، ترس ها، رویاها ، افکار احمقانه و پوچ و یا سختی های زندگی شماست.

10. یاری رسان

دوست خوب پشتوانه شماست . اگر خسته باشید، به شما کمک می کند و کارهایتان را تا جایی که در توانش است ، انجام می دهد . اگر در مورد اعضای خانواده به کمک نیاز داشته باشید ، هرگز دریغ نمی کند . او تمام تلاشش را می کند تا آسیبی به شما نرسد و بتواند در سریع ترین زمان ممکن مشکل شما را حل کند.

11. بصیرت

دوستان خوب قبل از این که چیزی را به زبان بیاورید، می فهمند . آن ها نیازهای شما را بهتر از خودتان می شناسند . آن ها می دانند که چه چیزی شما را شاد و چه چیزی موجب ناراحتی تان می شود.

آن ها در بهبود روحیه شما بزرگ ترین نقش را ایفا می کنند زیرا به تمام ویژگی های شخصیتی شما آگاهی و بصیرت دارند.

12. خوشبین اما نه فقط در کلام

زمانی که ناراحت هستید و از فرط غم و غصه حتی گریه می کنید ، دوست خوب به داد شما می رسد . او در این لحظات سخت به جنبه مثبت ماجرا نگاه می کند و شما را به چیزهای خوبی که دارید ، آگاه می سازد . البته این خوشبینی بیش از حد ماورایی و غیر طبیعی نیست. بلکه کاملا واقع بینانه می باشد.

13. محترم

این دوستان نهایت احترام را برای شما و خانواده تان قائل هستند . آن ها در هیچ شرایطی از شما بدگویی نمی کنند . حتی در زمان هایی که با او بحث می کنید ، هیچ گاه احترام به شما را خدشه دار نمی کند و از دیگران نیز می خواهد که به شما احترام بگذارند.

14. در آغوش کشیدن

او در تمام سختی های زندگی شما را به آغوش گرم خود دعوت می کند . چه روحی و چه جسمی محبت خود را به شما نشان می دهد. هیچ قانونی را برای پس زدن شما ندارد و همیشه آغوشش به روی شما باز است.

15. پذیرنده

او قلب خودش را به سوی شما باز می کند، بدون این که توقع جبران از سمت شما داشته باشد. او تا جایی که می تواند فاصله بین خودش و شما را کم می کند و همیشه امنیت را در رابطه بالا می برد.

همچنین در کنار شما سفر طولانی زندگی را طی می کند.

16. توانایی خود واقعی بودن

اگر در دوستی هستید که در آن می توانید خود واقعی تان را نشان دهید ، یعنی یک دوست واقعی دارید . دوست واقعی شما را زشت یا زیبا ، خوش اخلاق یا بداخلاق با هر نوع فرهنگی می پذیرد و هرگز طوری با شما رفتار نمی کند که حس تحقیر شدن از خود واقعی تان به شما دست بدهد.

17. توانایی سکوت کردن بدون سرزنش و فشار از سمت او

دوست خوب بهتر از هرکس دیگری شما را درک می کند و در نتیجه زمان هایی که دوست دارید تنها باشید ، شما را درک می کند و خلوت شما را بهم نمی زند . او قصد ندارد که به خلوت شما وارد شود و آن را بهم بزند زیرا خواهان آرامش واقعی شماست . بعد از دوری کردن شما و بهبودی نیز با روی باز پذیرای شما می باشد.

18. خوشحالی بعد از رویداد اتفاقات خوب

دوست خوب با خوشحالی شما خوشحال است و با ناراحتی شما ناراحت و در نتیجه زمانی که به موفقیتی دست پیدا می کنید، او نیز به اندازه شما و خانواده تان خوشحال است و دوست دارد که در این شادی سهیم باشد . فرقی ندارد که این شادی مربوط به پیدا کردن شغل مناسب ، برنده شدن در یک مسابقه ، خرید یک وسیله یا هر مورد دیگری باشد.

19. مکالمه های کوتاه اما لذت بخش

مکالمه شما با یک دوست واقعی معمولا کوتاه اما مفید است . این دوست سعی ندارد که در موارد مختلف با شما بحث کند، زیرا خواهان نگه داشتن رابطه ، آن هم با کیفیت بالاست و از طرفی زمانی که با او هستید ، می توانید در مورد هرچه که دوست دارید، با او صحبت کنید، بدون این که ترس از قضاوت داشته باشید.

20. مواجه کردن شما با خرابکاری هایتان

دوست خوب می تواند اشتباهات شما را به خوبی به شما یادآوری کند تا جلوی اشتباهات بعدی را بگیرد . او بهتر از هرکسی به خرابکاری ها و نقص های رفتاری شما آگاه است و در نتیجه برای حل مشکل ، بهترین کسی است که می توانید به او تکیه کنید.

21. تشویق کردن

دوست خوب شما را به سمت چیزهای خوب و ارزشمند در زندگی هل می دهد . او شما را تشویق به تجربه چیزهای جدید در زندگی می کند و دوست دارد که شما را در این راه رشد دهد . او بزرگ ترین مشوق شما در زندگی است . تشویق هایی که راه به جای غلط نمی برند و در زندگی شما تاثیر مفید دارند.

22. بخشنده

مطمئن باشید که دوست خوب می تواند به اندازه یک خواهر خونی بخشنده باشد . او شما را به خاطر خطاهایتان درک می کند زیرا بیش از خودش به منافع شما فکر می کند . او سعی می کند که بعد از عذرخواهی با گوش شنوا به دلایل اشتباهتان گوش کند و بعد توانایی و قدرت بخشش خود را به شما نشان دهد.

23. اشتیاق برای دیدن او

دوست واقعی می تواند آنچنان در دل شما جا باز کند که برای دیدنش دلتنگ شوید . او می تواند با نشان دادن خودش به شما باعث ایجاد شادی واقعی در شما شود . انرژی مثبت و مهربانی های او همیشه شما را به وجد می آورد و باعث می شود که دلتان بخواهد تا زمان بیشتری را در کنار او سپری کنید.

24. احساس گناه نکردن در کنار او

این مفهوم را با یک مثال برای شما توضیح می دهیم . فکر کنید که از طرف او به یک مهمانی دعوت شده اید اما نتوانسته اید پا به آن مهمانی بگذارید . یک دوست خوب در چنین شرایطی شما را درک می کند و رفتارهایی مثل قهر کردن را از خود نشان نمی دهد . در واقع او طوری رفتار نمی کند که از طرد شدن از سمت او نگرانی داشته باشید و شما را نیز مجبور به انجام هیچ کاری بر خلاف میل و یا شرایطتان نمی کند.

25. راحت بودن تقاضا از او

دوست خوب با شما جوری رفتار می کند که زمانی که از او کمکی می خواهید یا درخواستی دارید ، بتوانید آن را با او در میان بگذارید. او هیچ گونه تند مزاجی و حساسیت بی جا را از خود نشان نمی دهد و در نتیجه شما خیالتان راحت است که هر درخواستی را با او مطرح کنید و مطمئن هستید که اگر بتواند برای شما کاری انجام می دهد و بهانه جویی نمی کند.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx