تومور مغزی

این علائم نشانه ابتلا به تومور مغزی است!

تومورهای مغزی ممکن است انواع مختلف و شدت‌های متفاوتی داشته باشند. جایگاه قرار گرفتن تومورهای مغزی نیز عنصری تعیین‌کننده برای مدیریت و به ویژه تشخیص سریع آنهاست.

به گزارش آی‌زندگی، علائم وجود تومورهای مغزی بنابر محل قرار گرفتن آنها و اندازه‌شان، متفاوت و متغیر هستند. اما یک سری علائم مشترک و مهم وجود دارد. ممکن است افراد سردرد داشته باشند، سردردهایی که مدام تکرار آنها بیشتر می‌شود، خصوصا صبح‌ها. نشانه‌های عصبی نیز ممکن است به تدریج ظاهر شوند؛ این نشانه‌ها بسته به ناحیه‌ای از مغز که تحت تأثیر تومور قرار گرفته، خود را نشان می‌دهند، نشانه‌هایی مانند: مشکلاتی در کلام، مشکلات بینایی، فلج شدن یک عضو، اختلالات حافظه و… . در نهایت، یک تشنج صرع عمومی یا جزئی ممکن است وجود تومور مغزی را آشکار سازد. ضمنا خستگی شدید نیز اغلب با این علائم همراه است.

چه درمان‌هایی برای مواجهه با تومور مغزی پیشنهاد می‌شود؟

به نقل از سیناپرس، درمان تومور مغزی به اندازه، محل و نوع بافت‌شناسی آن بستگی دارد. هنگامی که تومور برای جراحی قابل دسترسی است، این درمان یکی از انتخاب‌های پیش رو است. سپس می‌توان آن را با رادیوتراپی یا شیمی درمانی ترکیب کرد. جراحی همچنین می‌تواند در مرحله دوم، پس از کاهش اندازه تومور با رادیوتراپی یا شیمی درمانی انجام شود.

هنگامی که تومور در ناحیه‌ای قرار می‌گیرد که برای جراحی قابل دسترس نیست، انجام رادیوتراپی یا شیمی‌درمانی پیشنهاد می‌شود، البته آگاه‌سازی بیمار پیش از این اقدامات اهمیت بسیاری دارد. و در نهایت اینکه بسته به نوع بافت‌شناسی، تومورها کم و بیش به‌خوبی به درمان پاسخ می‌دهند.

 

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx