پارکینسون

۴ نشانهٔ اولیه پارکینسون که ممکن است نادیده بگیرید

تشخیص و درمان زودهنگام بیماری پارکینسون می‌تواند به شما کمک کند بهبود پیدا کنید؛ بنابراین بهتر است این علائم اولیه پارکینسون را جدی بگیرید.

به گزارش آی زندگی و به نقل از bestlifeonline،بر اساس گزارش بنیاد پارکینسون، بیماری پارکینسون (PD) در حال افزایش است. در حال حاضر ۱۰ میلیون نفر در جهان از این بیماری رنج می‌برند که دومین بیماری تخریب کننده عصبی بعد از آلزایمر است.

در حالی که احتمال تشخیص PD با افزایش سن راحت‌تر است، در ۴ درصد از افراد قبل از ۵۰ سالگی تشخیص داده می‌شود و مردان ۱.۵ برابر بیشتر از زنان در معرض ابتلا به آن هستند.

بیماری پارکینسون چیست؟

وقتی به پارکینسون فکر می‌کنید، ممکن است تنها لرزش دست‌ها را نشانهٔ آن بدانید، اما این بیماری با چند علامت دیگر ظاهر می‌شود.

در حالی که لرزش و کندی (علائم حرکتی اصلی پارکینسون) ممکن است برای بیماران بیش از حد آزاردهنده نباشد، علائم غیرحرکتی دیگر نیز وجود دارد که کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

چهار علامت رایج پارکینسون که نادیده گرفته می‌شود شامل:

 مشکلات خواب

یکی از علائم PD ممکن است در خواب رخ دهد. اختلال رفتاری خواب REM (RBD) باعث می‌شود که فرد زمانی که به خواب می‌رود، «رویاهای واضح و ناخوشایند» ببیند.

یبوست

یبوست یکی از پایدارترین علائم بیماری پارکینسون است. از آنجایی که یبوست بر جذب و اثربخشی داروهای PD تأثیر می‌گذارد، درمان آن بسیار مهم است.

تغییرات در دست خط

منطقی است که دست خط به دلیل لرزش‌هایی که در بیماران PD وجود دارد تغییر می‌کند. با این حال، ممکن است قبل از شروع لرزش دست‌ها شما این تغییرات را در دست خط خود مشاهده کنید.

دست خط کوچک و فشرده که میکروگرافیا نامیده می‌شود مشخصه پارکینسون است.

بی تفاوتی

معاشرت با دوستان، مسافرت یا خواندن کتابی که پیش از این برایتان لذت بخش بود دیگر شما را شاد نمی‌کند. احساس بی‌تفاوتی نسبت به زندگی یکی دیگر از علائم رفتاری پارکینسون است.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx