وضعیت راهب بودایی ۱۰۹ساله در روزهای پایانی عمرش +فیلم

راهب بودایی ۱۰۹ ساله؛ لوانگ فو یای، یک راهب بودایی از تایلند که از طریق ویدئو‌هایی در پلتفرم رسانه اجتماعی تیک‌تاک که او را در کنار نوه‌اش نشان می‌داد، چندی پیش درگذشت.

به گزارش آی‌زندگی؛ در حالی که برخی از نظرات در رسانه‌های اجتماعی از نوه راهب به دلیل ارسال ویدئوهایی از پدربزرگ بیمارش انتقاد می‌کردند، تعداد بی‌شماری دیگر از او و راهب مسن حمایت کرده‌اند.

این کلیپ‌های ویدئویی همچنین به سرعت ادعا‌های نادرستی از جمله اینکه راهب ۱۶۳ ساله است، زنی ۳۹۹ ساله است و اینکه او تمرین ژاپنی سوکوشین بوتسو را انجام می‌دهد، که به مومیایی کردن خود اشاره دارد، ایجاد کرد. این شایعات به قدری گسترده شد که وب‌سایت‌های حقیقت‌سنجی در سراسر جهان مقالاتی نوشتند که این ادعا‌ها را رد کردند.

ویدئوهایی که توسط نوه راهب بودایی ۱۰۹ ساله، ارسال شده است، پس از شکستن لگن لوانگ فو یای، مدت زمان بستری شدن او در بیمارستان را ترسیم کرد. او به‌روزرسانی‌های منظمی را در مورد سلامت راهب ارائه می‌کرد و نشان می‌داد که به نظر می‌رسد در حال بهبود است. ویدئو‌ها میلیون‌ها بازدید دریافت کرده اند. یکی از ویدئو‌های راهب در تخت بیمارستانش در حال تعامل با نوه بزرگش ۱۸۷.۸ میلیون بازدید داشته است.

پس از مرگ لوانگ فو یای، نوه او ویدئو‌هایی را منتشر کرد که تصاویر یادبود و مراسم تشییع جنازه را نشان می‌داد. به نظر می‌رسد ویدئو‌های دیگر سوزاندن او و جمع آوری خاکستر او را نشان می‌دهد.

در حالی که برخی از نظرات در رسانه‌های اجتماعی از نوه راهب بودایی ۱۰۹ ساله به دلیل ارسال ویدئوهایی از پدربزرگ بیمارش انتقاد می‌کردند، تعداد بی‌شماری دیگر از او و راهب مسن حمایت کرده‌اند.

لوانگ فو یای برای دیدن تولد ۱۱۰ سالگی خود زنده نماند.

براساس آمار منتشر شده، ۹۴.۵ درصد از مردم تایلند بودایی هستند. دومین دین بزرگ این کشور اسلام است که حدود ۴.۱۹ درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد. مسیحیان کمی بیش از ۱ درصد را تشکیل می‌دهند. این کشور پادشاهی حدود ۴۰ هزار معبد بودایی و تقریباً ۳۰۰ هزار راهب بودایی دارد.

منبع: اقتصاد آنلاین

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx