سلامت مردان و زنان

درس‌های سلامت که مردان باید از زنان بیاموزند

با بررسی یک جمعیت آماری از زنان و مردان، متوجه خواهید شد که زنان به سلامتی خود بیشتر اهمیت می‌دهند و درس‌های وجود دارد که مردان باید از آن‌ها بیاموزند.

به گزارش آی زندگی و به نقل از onhealth؛ به طور مثال زنان بیشتر از مردان می‌خوابند؛ بسیاری از آنها حداقل ۸ ساعت در شب خواب مفید دارند؛ در حالی که هر دو جنس بین ۷ تا ۹ ساعت خواب در شب نیاز دارند.

زنان دوستان بیشتری دارند

زنان تمایل دارند دوستان بیشتری داشته باشند. داشتن دوست می‌تواند از نظر روحی و جسمی شما را سالم‌تر نگه دارد.

سیگار کشیدن

از هر ۱۰۰ مرد بالغ حدود ۲۰ نفر سیگار می‌کشند، در حالی که از هر ۱۰۰ زن بالغ فقط ۱۵ نفر سیگار می‌کشند.

مصرف الکل

زنان بهتر از مردان می‌دانند چه زمانی نه بگویند. آنها تنها نصف مردان الکل مصرف می‌کنند.

احتیاط کردن

حدس بزنید کدام جنسیت بیشتر ریسک می‌کند؟ مردان معمولاً کمربند ایمنی نمی‌بندند، خیلی سریع رانندگی می‌کنند یا در یک بازی دوستانه بسکتبال از جان شان مایه می‌گذارند.

استفاده نکردن از ضد آفتاب

مردان زمان بیشتری را زیر نور خورشید می‌گذرانند. اما از ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند. اگر زمان زیادی را در زیر نور خورشید هستید؛ حتماً از ضد آفتاب استفاده کرده و هر دو ساعت یکبار آن را تمدید کنید.

تغذیه سالم‌تر

جایزه تغذیه سالم به دختران می‌رسد. مردان بیشتر گوشت می‌خورند در حالی که زنان میوه و سبزیجات بیشتری می‌خورند. مردان تمایل بیشتری به خوردن تخم‌مرغ، صدف خام و گوشت گاو خام دارند.

رعایت بهداشت

زنان بیشتر از مردان دست‌های خود را می‌شویند و این کار را درست‌تر انجام می‌دهند؛ مخصوصاً پس از استفاده از سرویس بهداشتی عمومی.علاوه بر این، زنان بسیار بیشتر از مردان از صابون استفاده می‌کنند.

مراجعه به پزشک

مردان تقریباً دو برابر زنان در حین بیماری به پزشک مراجعه نمی‌کنند.

کمک گرفتن در زمان ناراحتی و افسردگی

در حالی که زنان ممکن است بیشتر به افسردگی مبتلا شوند، شانس بیشتری برای کمک دارند. اما احتمال اینکه مردان در زمان بحران و ناراحتی از کسی کمک بخواهند بسیار کم است.

 

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx