نقشه مغز

گوگل مپ مغز چیست؟

محققان اخیرا نرم افزار جدیدی را برای تجزیه و تحلیل نقشه‌های مغز ابداع کردند که به گوگل مپ مغز مشهور شده است.

به گزارش آی‌‌زندگی، گوگل مپ مغز تازه‌ترین خروجی مطالعات پزشکی است. کاوش در مغز کمی شبیه به کاوش در زمین است. نقشه‌های زمین که ویژگی‌هایی مانند جاده‌ها، ارتفاعات و جمعیت را نشان می‌دهد و هر نقشه جزئیاتی را به درک ما اضافه می‌کند. برای درک کل مغز، می‌توانیم نقشه‌هایی را گرد هم بیاوریم که ویژگی‌های مختلف مغز را نشان می‌دهند. نقشه‌های مغزی جدید و جذاب به طور مرتب تولید می‌شوند، اما تاکنون راهی برای استانداردسازی و مقایسه نقشه‌های مختلف مغز وجود نداشته است.

به نقل از ایسنا، در یک مطالعه جدید، محققان دانشگاه مک گیل نقشه‌های عصبی(یک ابزار منبع باز برای دسترسی و تجزیه و تحلیل نقشه‌های مغز) را معرفی کردند. این نرم افزار می‌تواند شباهت‌های نقشه به نقشه را بیابد و دارای مجموعه‌ای از نقشه‌های مرجع برای ویژگی‌های بیولوژیکی مغز انسان مانند ریزساختارها و الکتروفیزیولوژی است.

الکتروفیزیولوژی شاخه‌ای از علم فیزیولوژی است که خصوصیات الکتریکی سلول‌ها و بافت‌های بیولوژیکی را بررسی می‌کند. محققان امیدوار هستند که نقشه‌های عصبی “گوگل مپ اما برای مغز” باشند و محققان را قادر سازند تا اطلاعات بیشتری درباره مغز انسان نشان دهند.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx