مرگبارترین و وحشتناک‌ترین مکان تاریخ کره زمین

مرگبارترین و وحشتناک‌ترین مکان تاریخ کره زمین +عکس

امروزه بر روی زمین مکان‌های خطرناک زیادی وجود دارند که ما آن‌ها را بعنوان مناطق خطرناک می‌شناسیم، اما این نقاط همیشه اینطور نبوده‌اند. درست مانند برخی از آرام‌ترین و صلح‌آمیزترین نقاط سیاره ما که در گذشته اصلا آرام نبودند. مرگبارترین و وحشتناک‌ترین مکان تاریخ کره زمین را بشناسید.

به گزارش آی‌زندگی به نقل از historyofyesterday، مطالعه‌ای توسط محققان دانشگاه دیترویت مرسی در راستای مطالعات دانشگاه پورتسموث با هدف کشف مرگبارترین و وحشتناک‌ترین مکان تاریخ کره زمین در طول تاریخ انجام شد.

مرگبارترین و وحشتناک‌ترین مکان تاریخ کره زمین کجاست؟

متخصصان و باستان‌شناسان با همکاری هم در پی این بودند تا نه تنها اطلاعات تاریخی مربوط به دوران باستان، بلکه فسیل‌های شکارچیان ترسناکی که در مناطق خاصی از بعضی قاره‌های خاص زندگی می‌کردند را تجزیه و تحلیل کنند.

تمام محققان جذب فسیل‌های گروه Kem Kem شدند. این گروه در بستر‌های زمین‌شناسی متمایز تشکیل شده‌اند، یک بستر قدیمی‌تر بنام «دویرا» و یک بستر جوان‌تر بنام «گاراسبا». این گروه‌ها در منطقه «کم کم» در شرق مراکش و همچنین بخشی از صحرای بزرگ آفریقا پیدا شده‌اند.

این دو گروه نمونه‌ای از فسیل‌های بسیار منحصربفرد از دایناسور‌ها هستند که قدمت آن‌ها به ۱۰۰ میلیون سال قبل بر می‌گردد (دوران کرتاسه پسین). نکته جالبی که از آنالیز این فسیل‌ها بدست آمده این است که بیشتر آن‌ها دایناسور‌های تروپود (Theropod) درنده (از دسته دایناسور‌های گوشتخوار) بودند.

دیدن دایناسور‌های شکارچی مختلف در یک زیستگاه بسیار نادر است، زیرا آن‌ها ترجیح می‌دهند در زیستگاهی که موجودات کوچکتر زیادی وجود دارد برای شکار تنها باشند. اما در این منطقه، طعمه اصلی آن‌ها شکارچیان دیگر با همان اندازه یا حتی بزرگتر بوده‌اند.

مرگبارترین و وحشتناک‌ترین مکان تاریخ کره زمین
پنجه‌های دایناسور‌های شکارچی مختلف از گروه Kem Kem

این موضوع را می‌توان با مجموعه شگفت‌انگیز پنجه‌هایی که باستان‌شناسان در این منطقه کم‌نظیر یافته‌اند مشاهده کرد. چنین پنجه‌هایی نشان می‌دهند که بیشتر دایناسورها/مارمولک‌هایی که در این منطقه بودند از جمله جانواران درنده بوده‌اند.

محققان موسساتی که در بالا نام آن‌ها ذکر شد از این موضوع متعجب هستند که چطور این تعداد از گونه‌های شکارچی در این منطقه که آب تقریبا در آن کمیاب است زنده مانده بودند.

با تحقیقاتی که توسط زمین‌شناسان انجام شده است، فرض آن‌ها بر این است که ۱۰۰ میلیون سال پیش، این مکان دارای رودخانه‌های وسیعی بوده که به شکارچیان اجازه تغذیه می‌داده است.

مرگبارترین و وحشتناک‌ترین مکان تاریخ کره زمین
موقعیت جغرافیایی Kem Kem‌ها و رخنمون‌ها (سنگ‌های بستر که بر سطح زمین آشکار شده‌اند)
0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx