ورزش با اضافه وزن

درباره اضافه‌وزن پاییزی چه می‌دانید؟

وضعیت سوخت‌وساز بدن با تغییر فصل، میزان تحرک بدنی و بسیاری عوامل دیگر تغییر کرده و در نتیجه بدن دچار کاهش یا افزایش وزن می‌شود.

به گزارش آی‌زندگی، با شروع فصول سرد سال، سوخت‌وساز بدن دچار تغییر شده و به سمت کندشدن پیش می‌رود. از سوی دیگر معمولا سرمای هوا و غروب زودهنگام، میل به تحرک بدنی در افراد را کاهش می‌دهد. به این ترتیب کاهش میزان تحرک بدنی نیز به تغییر در سوخت‌وساز بدن اضافه می‌شود. سرمای هوا، میل به مصرف خوراکی‌های حاوی هیدرات‌کربن و چرب را افزایش می‌دهد. بنابراین مجموع این شرایط می‌تواند زمینه‌ساز اضافه‌وزن در افراد شود اما ممکن است زمینه اضافه‌وزن تغییر دیگری در بدن، مانند اختلال در عملکرد غدد بدن باشد. به همین دلیل لازم است به پزشک مراجعه کرد و آزمایش‌های لازم را انجام داد.

به نقل از بهداشت‌نیوز، در کنار این مسأله باید مصرف خوراکی‌های چرب، پرکالری و شور را کاهش داد. برای افزایش متابولیسم بدن و کاهش مصرف نمک می‌توانید از ادویه‌ها در تهیه غذا استفاده کرد، مصرف میوه و سبزی را افزایش داد و سعی کرد در ساعت‌های مناسب روز، پیاده‌روی یا ورزش دلخواه خود را انجام داد. از دانه‌های روغنی سالم مانند آفتابگردان به‌ عنوان میان‌وعده استفاده کنید. برای کنترل قند خون، منابع سالم هیدرات‌ کربن مانند انواع غلات پخته یا طعم‌دارشده را به وعده صبحانه یا میان‌وعده اضافه کنید.»

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx