قیمت مرغ امروز دوشنبه، 9 آبان 1401

به گزارش آی‌زندگی؛ معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دلیل افزایش هزینه‌های تولید مرغ و برای استمرار تولید، قیمت مصوب مرغ از ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان به ۶۳ هزار تومان افزایش یافت.

قیمت ۶۳ هزار تومانی برای مرغ مصوبه ستاد تنظیم بازار بوده و به تایید معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی هم رسیده است.

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار تهران هم در این باره گفت: قیمت مرغ گرم از امروز در میادین تره بار تهران ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می‌شود.

پیشتر قیمت مصوب مرغ ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان بود.

براساس نرخ اعلامی قیمت هر کیلو ران مرغ بدون پوست ۸۸ هزار و دویست تومان و ران و سینه بدون پوست ۹۵ هزار و ۱۰۰ تومان می باشد.

بر اساس اعلام معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، به دلیل افزایش هزینه‌های تولید مرغ و برای استمرار تولید، قیمت مصوب مرغ از ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان به ۶۳ هزار تومان افزایش یافت.

وی دلیل افزایش قیمت مرغ را افزایش هزینه‌های تولید مطرح کرد و گفت: امیدوار هستیم که با این تصمیم به استمرار تولید کمک شود.

معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که روز گذشته تشکیل شد و بنا به درخواست‌های متعدد مرغداران مبنی بر اینکه هزینه‌های تولید آنها افزایش یافته است این تصمیم گرفته شد.

همچنین محمدعلی فروغی پیش از این در گفت‌وگو با ایمنا، اظهار کرد: دلیل گرانی مرغ به مواردی چون کاهش جوجه‌ریزی و کمبود تولید مرغ بازمی‌گردد، چون با توجه به شرایط، جوجه‌ریزی برای مرغدار به‌صرفه نیست.

وی یادآور شد: البته استان اصفهان به‌اندازه نیاز خود تولید مرغ دارد اما اگر به استان‌های دیگر صادر شود با کمبود مواجه می‌شویم.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان، معمولاً فراوانی مرغ از مردادماه شروع می‌شد و تا این زمان هم ادامه داشت، اما امسال به دلیل کمبود نهاده‌ها و کاهش جوجه‌ریزی وضعیت متفاوت شده است.

فروغی در رابطه با میزان استقبال مردم از خرید این محصول اظهار کرد: استقبال مردم حدود ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته کمتر شده است اما با این وجود، با کمبود مرغ روبه‌رو هستیم.

وی یادآور شد: به نظر می‌رسد با شرایط کنونی قیمت مرغ، خرید گوشت قرمز برای مردم صرفه بیشتری داشته باشد چون هرچند گوشت قرمز گران‌تر است اما دفعات مصرف یک کیلو، از آن بیشتر از مرغ است.

به گفته این مسئول شرایط قیمتی مرغ در هفته‌های آینده به سیاست‌گذاری‌های دولت، تأمین نهاده‌ها و جوجه‌ریزی بستگی دارد.

نوسان قیمت مرغ از دیگر اقلام پروتئینی بیشتر بوده است. این کالا که دولت برای هر کیلو گرم آن قیمت ۶۳ هزار تومان تعیین کرده تا مدت‌ها بعد از اعلام این نرخ، زیر قیمت مصوب در بازار به فروش می‌رسید و کاهش تقاضا اجازه رشد قیمت را به آن نمی‌داد، در نتیجه تولیدکنندگان با اتخاذ سیاست کاهش جوجه‌ریزی تلاش کردند از افت بیشتر قیمت در بازار جلوگیری کنند. در خرداد ماه در میادین میوه وتره‌بار نیز هر روز قیمت جدیدی برای مرغ و قیمت تخم مرغ اعلام می‌شد که قیمت مرغ از ۴۰ تا ۴۸ هزار تومان متغیر بود.

قیمت امروز مرغ در بازار
مشاهدات میدانی نشان می دهد در حال حاضر آخرین قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار حدود قیمت مصوب یعنی ۶۳ هزار تومان است و در صورت قطعه بندی قیمت تا ۷۵ هزار تومان نیز بالا می‌رود. هر کیلو ران مرغ بدون پوست در حال حاضر بین ۶۳ تا ۶۵ هزار تومان و هر کیلو سینه مرغ کامل ۷۶ تا ۷۸ هزار تومان قیمت دارد.
بعد از مردمی سازی یارانه ها حداکثر نرخ مصوب هرکیلوگرم مرغ ۶۰ هزار تومان تعیین شد اما مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که در روزهای اخیر قیمت‌ها از نرخ مصوب عبور کرده است ۶۲ هزار و ۷۵۰ تا ۶۵ هزار تومان در تهران به فروش می رسد.

قیمت مرغ کامل و تازه امروز
امروز در ۹ آبان ۱۴۰۱ در بازار قیمت یک عدد مرغ کامل و تازه کیلویی ۴۸،۵۰۰ به فروش میرسد.

قیمت ران مرغ بدون پوست امروز ۹ آبان ۱۴۰۱
قیمت ران مرغ در بازار امروز با مبلغی بالغ بر ۸۴،۵۰۰ تومان به فروش میرسد

قیمت ران مرغ با پوست امروز در تهران
طبق مصاحباتی که ما با فروشنده ها داشتیم قیمت ران مرغ با پوست امروز ۶۵،۰۰۰ تومان است.

قیمت کتف مرغ امروز در بازار تهران
کتف مرغ نیز با مبلغ ۲۷،۰۰۰ تومان به فروش میرسد.

قیمت ران مرغ امروز
این قسمت از گوشت مرغ و ران مرغ نیز با مبلغی بالغ بر ۱۰۵،۰۰۰ تومان در بازار خرید و فروش میشود.

قیمت سینه مرغ امروز ۹ آبان
قیمت سینه مرغ امروز در بازار تهران ۹۰،۰۰۰ هزار تومان است.

قیمت فیله مرغ امروز در بازار تهران ۹ آبان ۱۴۰۱
فیله مرغ که طرفداران زیادی دارد امروز در بازار با مبلغی بالغ بر ۱۰۰،۰۰۰ تومان خرید و فروش میشود.

منبع: صفحه اقتصاد

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx