شوک بزرگ به حسن یزدانی و محمدرضا گرایی

به گزارش آی‌زندگی؛ تازه‌ترین رنکینگ برترین کشتی‌گیران آزاد و فرنگی جهان با توجه به پایان رقابت‌های جهانی 2022 صربستان از سوی اتحادیه جهانی اعلام شد؛ رنکینگی که بیشترین تغییرات آن برای کشتی ایران منفی بوده است. در کشتی آزاد تنها کامران قاسمپور و رحمان عموزاد در صدر نفرات اوزان 65 و 92‌کیلوگرم قرار دارند و در کشتی فرنگی هم امین میرزازاده در رده دوم قرار گرفته؛ رتبه‌ای که در بین فرنگی‌کاران ایرانی بهترین بوده است.

رنکینگ اتحادیه جهانی برای قرارگرفتن کشتی‌گیران در قرعه مناسب بسیار مثمرثمر است که با اعلام آخرین نسخه به‌روز شده این لیست باید گفت نمایندگان ایران جایگاه مناسبی ندارند. حسن یزدانی و محمدرضا گرایی که قهرمانان جهان و المپیک ایران هستند، با سقوط چند‌پله‌ای روبه‌رو شده‌اند و هردو در رده چهارم اوزان خود قرار گرفته‌اند. در کشتی آزاد علیرضا سرلک در وزن 57‌کیلوگرم با توجه به حذف زود‌هنگام از مسابقات جهانی، جایگاهی در بین برترین‌ها نداشته و این در حالی است که سرلک سال گذشته در مسابقات جهانی اسلو به‌عنوان نایب قهرمانی رسیده بود. رضا اطری که در مسابقات جهانی بلگراد روی سکوی دوم دنیا در وزن 61‌کیلوگرم قرار گرفت، با توجه به اینکه اخیرا به این وزن آمده است و امتیازات زیادی به‌دست نیاورده، در رده پنجم رنکینگ قرار گرفته است.


در وزن 70‌کیلوگرم هم ایران نماینده‌ای ندارد و یونس امامی در 74‌کیلوگرم رده چهارم دنیا را به‌خود اختصاص داده است. امامی در مسابقات جهانی به‌عنوان سومی رسید. محمد نخودی در جهانی صربستان در وزن 79 کیلوگرم مدال نقره سال گذشته‌اش را تکرار کرد و با اعلام اتحادیه جهانی در رده سوم رنکینگ قرار گرفته است، کماکان جردن باروز در رده نخست این وزن قرار دارد.

حسن یزدانی با شکست در فینال مسابقات جهانی به مدال نقره رسید و با توجه به اینکه در مسابقات رنکینگ‌دار زیادی شرکت نکرده، روی پله چهارم ایستاده و دیوید تیلور برنده یزدانی در رده سوم دنیا قرار دارد. در وزن 97‌کیلوگرم هم محمدحسین محمدیان که در مسابقات جهانی دستش به مدال نرسید، عنوانی بهتر از پنجمی به‌خود اختصاص نداده است. در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع در رده پنجم قرار گرفته و طا‌ها آکگول، دارنده مدال طلای صربستان و برنده زارع در رده نخست قرار دارد.

در کشتی فرنگی شرایط برای کشتی‌گیران ایران مناسب نیست و هیچ کشتی‌گیر ایرانی در جایگاه نخست قرار ندارد. همانطور که عنوان شد، بهترین جایگاه متعلق به امین میرزازاده است که در وزن 130‌کیلوگرم در رده دوم قراردارد. محمدرضا گرایی در رده چهارم وزن 67 کیلوگرم قرار گرفته و محمدهادی ساروی در رده دهم وزن 97 کیلوگرم قرار دارد.

منبع: فرارو

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx