چشم

۴۰سالگی سن نگرانی برای این عضو مهم بدن است!

نتایج یک مطالعه مبتنی بر آمارگیری در ایلات متحده نشان می دهد بیشتر افراد در آستانه ۴۰ سالگی نگران سلامت بینایی خود شده و در واقع ۳۹ سالگی یک سن بحرانی برای افراد از نظر حس روانی مرتبط با بینایی محسوب می شود.

به گزارش آی‌زندگی، تا به حال از خود پرسیده اید که اگر بینایی خود را از دست بدهید بیشتر از همه دلتنگ دیدن چه چیزی می شوید؟ بر اساس نظرسنجی از ۲ هزار آمریکایی، مشخص شد که بیشتر افراد دلشان برای دیدن فرزندانشان (۲۶%)، صحنه های طبیعت (۲۳%)، حیوانات خانگی (۲۲%) و برنامه های تلویزیونی و فیلم های مورد علاقه خود (۱۵%) تنگ می شود.

به نقل از سیناپرس، هنگامی که از این افراد پرسیده شد که کدام یک از حواس پنجگانه برای آنها مهم تر است، بینایی با ۷۷ درصد آرا در صدر فهرست قرار گرفته و حواس دیگر مانند شنوایی (۱۴٪)، لمس کردن (۶٪)، بویایی (۲٪) و چشایی (۱٪) بسیار عقب تر بودند. با در نظر گرفتن این موضوع، جای تعجب نیست که ۶۵ درصد آرزو دارند از چشمان خود مراقبت بهتری داشته باشند، در حالی که ۵۸ درصد دیگر احساس می کنند که داشتن حس بینایی بدیهی است.

این مطالعه همچنین نشان داد که افراد معمولی ابتدا در ۳۹ سالگی نگران بینایی خود می شوند. اگرچه ۴۸ درصد از پاسخ دهندگان بینایی خود را خوب ارزیابی می کنند، اما اکثر آنها مراقبت از چشمان خود را آسان می دانند (۶۲٪)، زیرا آنها به بینایی خود اهمیت داده و  به یک چشم پزشک خوب مراجعه و از یک برنامه روزانه مناسب پیروی می کنند.

طی این مطالعه مشخص شد بیشتر افراد هر ۱۵ ماه یکبار به چشم پزشک مراجعه کرده و ۴۵ درصد نیز معتقدند که مراجعه سالانه به چشم پزشک «بسیار مهم» است و در پنج سال گذشته به طور متوسط چهار بار به چشم پزشک مراجعه کرده اند.

در خاتمه گفتنی است از ۷۲ درصد از پاسخ دهندگانی که هرگز تحت عمل لیزیک قرار نگرفته اند، ۴۳ درصد اعلام کردند که اگر بینایی آنها کم شده باشد، از انجام این کار نمی ترسند. در مقایسه، ۳۵ درصد برای انجام این عمل ابراز تردید داشتند. لیزیک یکی از روش های انتخابی است که امروزه مورد مطالعه قرار گرفته است و نشان داده شده است که ایمن و موثر با سطح بالایی از رضایت بیمار است. خوشبختانه عمل لیزیک دردناک نبوده و  عوارض در طول این عمل بسیار نادر است.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx