چگونه خود و خانواده خود را از وبا در امان نگه داریم؟

آی‌زندگی – والدین توجه داشته باشند که کودکان بسیار به کم آبی بدن حساس هستند لذا به محض اینکه بچه ها دچار اسهال شدند سریعا به پزشک مراجعه کرده و از قبل حتما از سرم های خوراکی استفاده شود.

به گزارش آی‌زندگی، از حال و هوای بی نظیر این روزهای مسیر عاشقی که بگذریم، ازدحام جمعیت، امکانات ناکافی و شرایط بهداشتی کشور عراق ادر این روزهای گرم تابستانی بیش از هر زمان دیگر توجه به رعایت مسائل بهداشتی را دو چندان کرده است.

یکی از مشکلاتی که به تازگی در بین زائران مراجعه کننده به درمانگاه ها مشاهده می شود بیماری وبا است که در این خصوصی با دکتر روحی متخصص بیماری های عفونی به گفت و گو نشستیم که در ادامه با هم مى خوانیم:

دکتر روحی متخصص بیماریهای عفونی که در درمانگاه الماس شرق جمعیت هلال احمر واقع در کربلای معلی در خصوص شیوع ویروس کرونا در این ایام و کشور عراق گفت: متاسفانه در حال حاضر در کشور عراق بین زائران حسینی بیماری وبا دیده شده که با توجه به شرایط، ازدحام جمعیت، گرمی هوا باید مسائل بهداشتی را جدی گرفت.کنترل این شرایط مستلزم این است که زائران بهداشت را خیلی بیشتر رعایت کنند و از خوردن موادغذایی و آب آلوده و در هوای باز خودداری کنند.

وی می گوید: این بیماری میکروبیال است و می تواند در صورت عدم رعایت بهداشت بسرعت انتقال پیدا کند و درمان این بیماری عمدتاً رعایت نکات بهداشتی، مایع درمانی البته با تشخیص زودهنگام پزشک است.افراد در مواجهه با این بیماری معمولا با اسهال خیلی شدید روبرو هستند لذا به محض مشاهده این عارضه خیلی سریع به پزشک مراجعه کرده و مایع درمانی را به خصوص با استفاده از سرم خوراکی را جدی بگیرند.

به گفته دکتر روحی هم اکنون در مراکز بهداشتی که در کشور عراق برپاست تیم هایی مستقر هستند که آزمایش التور انجام می دهند به نحویکه پس از مشاهده علائم بالینی و شکایات خود مصدوم مبنی بر علائم مذکور، از مراجعه کننده تست گرفته می شود و درمان در صورتی که به موقع اعزام شده باشند آغاز شده و موثر هم خواهد بود.

این متخصص عفونی می گوید: والدین توجه داشته باشند که کودکان بسیار به کم آبی بدن حساس هستند لذا به محض اینکه بچه ها دچار اسهال شدند سریعا به پزشک مراجعه کرده و از قبل حتما از سرم های خوراکی استفاده شود، در صورتی که وضعیت شخص بدتر شد و به مایع درمانی پاسخگو نبود بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx