ت، این را خالی رها نمایید.

پیشرفت مهم دانشمندان برای درمان اوتیسم

محققان درتازه‌ترین پژوهش‌های خود به اطلاعات تازه‌ای درباره بیماری اوتیسم پی بردند.

به گزارش آی‌زندگی، دانشمندان ده‌ها ژن را کشف کرده‌اند که به شدت با اوتیسم مرتبط هستند و می‌تواند یک پیشرفت مهم در تشخیص این بیماری باشد.
اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک اختلال عصبی و تکاملی است که بر نحوه تعامل فرد با دیگران، برقراری ارتباط، یادگیری و رفتار او تأثیر می‌گذارد.
اگرچه اوتیسم در هر سنی قابل تشخیص است، اما به عنوان یک«اختلال تکاملی» توصیف می‌شود، زیرا علائم معمولاً در دو سال اول زندگی ظاهر می‌شوند.

به نقل از فارس، محققان آمریکایی با بررسی دن‌ای‌ای ۱۵۰ هزار نفر دریافتند که ۲۰ هزار نفر از آنها مبتلا به اوتیسم هستند. آنها تغییرات بیولوژیکی در مغز را شناسایی کردند که به اوتیسم کمک می‌کند. آنها ۷۰ نوع ژن مرتبط با این اختلال را کشف کرده‌اند که می‌توانند راه را برای آزمایش‌ها و درمان‌های جدید هموار کنند.
اوتیسم و ​​شرایط مرتبط با آن مانند بیش از یک کودک از هر ۱۰۰ کودک انگلیسی و یک نفر از هر ۴۴ جوان آمریکایی را تحت تاثیر قرار می‌دهدکه این رقم ده برابر بیشتر از ۳۰ سال پیش است. امید است که این مطالعه که در Nature Genetics منتشر شده به تیم های تحقیقاتی آینده کمک کند؛ جوزف باکسبام، یکی از نویسندگان این مطالعه و مدیر مرکز تحقیقات و درمان اوتیسم گفت: «ما می دانیم که بسیاری از ژن‌ها، زمانی که جهش می‌یابند، در ایجاد اوتیسم نقش دارند؛ در این مطالعه بی‌سابقه، ما توانستیم انواع مختلفی از جهش‌ها را در طیف وسیعی از نمونه‌ها گرد هم بیاوریم تا حس بسیار غنی‌تری از ژن‌ها و معماری ژنتیکی دخیل در اوتیسم به دست آوریم».

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx