با خوردن این موادغذایی پروتئینی چربی های شکمتان را آب کنید!

آی‌زندگی – متخصصان تغذیه می‌گویند که مواد مغذی از جمله پروتئین، فیبر و چربی‌های سالم همگی برای کاهش وزن سالم کلیدی هستند، زیرا به شما کمک می‌کنند احساس سیری کنید و باعث می‌شود احتمال خوردن غذا‌های فاقد مواد مغذی توسط فرد کاهش یابد.

به گزارش آی‌زندگی به نقل از فرارو؛ این تصور غلط وجود دارد که کوتاه کردن هر اینچ از دور کمر مستلزم حذف وعده‌های غذایی یا صرف غذای خام است. در اینجا موضوعی را مطرح می‌کنیم که امیدواریم برای هر فردی که سعی در کاهش وزن دارد خبری خوشایند باشد: محرومیت کلید کاهش وزن نیست. (در هر حال کاهش وزن به شیوه‌ای سالم نیست)

به گزارش Parade، چه در حال تلاش برای کاهش وزن باشید یا نباشید کماکان مهم است که اطمینان کسب کنید که نیاز‌های روزانه توصیه شده برای تمام مواد مغذی ضروری از جمله فیبر، پروتئین و ریز مغذی‌ها را برآورده می‌سازید.

در واقع، متخصصان تغذیه می‌گویند که مواد مغذی از جمله پروتئین، فیبر و چربی‌های سالم همگی برای کاهش وزن سالم کلیدی هستند، زیرا به شما کمک می‌کنند احساس سیری کنید و باعث می‌شود احتمال خوردن غذا‌های فاقد مواد مغذی توسط فرد کاهش یابد.

با این وجود، زمانی که می‌خواهید وزن کم کنید دانستن بهترین منابع پروتئینی مشکل است، زیرا بسیاری از منابع پروتئینی دارای کالری بالا و اغلب چربی هستند.

در ادامه اشاره می‌کنیم که چگونه می‌توانید تعادل مناسب دریافت پروتئین کافی را حین تلاش برای کاهش وزن ایجاد کنید و به ۱۰ ماده غذایی اشاره می‌کنیم که به شما در انجام این کار کمک می‌کنند.

به طور کلی، متخصصان می‌گوید که پروتئین باید شامل ۳۰ تا ۴۰ درصد کالری دریافتی روزانه یک فرد یا یک گرم به ازای هر پوند از وزن بدن فرد باشد.

ده منبع پروتئین برای کمک به کاهش چربی بدن:

۱-مرغ یا بوقلمون بدون پوست
اگر عاشق مرغ یا بوقلمون هستید، اما سعی می‌کنید وزن خود را کاهش دهید می‌توانید آن را بدون پوست مصرف کنید. طرز تهیه مرغ نیز اهمیت دارد. پختن یا گریل کردن آن روش‌هایی سالم‌تر در مقایسه با سرخ کردن هستند.

۲-تکه‌های بدون چربی گوشت گاو
اگر می‌خواهید وزن کم کنید لازم نیست کاملاً با گوشت گاو قطع رابطه کنید. گوشت گاو بدون چربی نسبت به گوشت قرمز چربی اشباع کمتری دارد.

۳-ماهی
ماهی سرشار از پروتئین و کالری کم است که برای کسانی که سعی در کاهش وزن دارند عالی می‌باشد. شما می‌توانید مقدار زیادی ماهی بخورید که باعث می‌شود احساس سیری کنید، اما یک دسته کالری اضافی به رژیم غذایی شما اضافه نمی‌کند. اسید‌های چرب امگا ۳ موجود در ماهی یک ماده مغذی مهم هستند و از سلامت مغز و قلب حمایت می‌کنند.

۴-تخم مرغ
آیا هنوز هم می‌توانید تخم مرغ بخورید و چربی بدن را کم کنید؟ پاسخ به این پرسش مثبت است تنها مراقب میزان مصرف خود باشید و به دلیل چربی موجود در زرده آن بخش تخم مرغ کالری بیش تری نسبت به بخش سفیده دارد. برای کاهش وزن ترکیبی از یک تا دو تخم مرغ کامل به همراه سفیده تخم مرغ توصیه می‌شود.

این ترکیب تضمین می‌کند که پروتئین کافی و بدون چربی بیش از حد دریافت کنید. تخم مرغ کامل نیز سیرکننده‌تر از خوردن سفیده تخم مرغ به تنهایی است و دلیل دیگری می‌باشد که چرا داشتن هر دو ایده خوبی است.

۵-لوبیا و عدس
لوبیا و عدس پروتئین بسیار خوبی برای کاهش وزن هستند، زیرا سرشار از فیبر می‌باشند که به سیری کمک می‌کند. مطالعات علمی ارتباط مستقیمی را بین مصرف فیبر و کاهش وزن نشان می‌دهند که دلیل دیگری برای استفاده از لوبیا و عدس در وعده‌های غذایی‌تان در صورت تمایل شما به کاهش چربی بدن تان است.

۶-نخود
مانند لوبیا، نخود پروتئین و فیبر بالایی دارد که آن را به غذای عالی دیگری تبدیل می‌کند که می‌توانید به فهرست خریدتان اضافه کنید. علاوه بر این که نخود را به شکل کامل در وعده‌های غذایی خود قرار می‌دهید هوموس را نیز امتحان کنید مانند استفاده از آن به عنوان ساندویچ قابل پخش یا در کاسه غلات.

۷-توفو
یکی دیگر از منابع پروتئینی عالی برای کاهش وزن که توصیه می‌شود توفو است. توفو مانند لوبیا، عدس و نخود سرشار از فیبر و چربی اشباع شده بسیار کم است. سایر منابع پروتئین مانند سویا نیز مفید هستند.

۸-لبنیات کم چرب

ماست کم چرب و سایر محصولات لبنی همگی حاوی پروتئین و هم چنین سایر مواد مغذی مفید مانند کلسیم و ویتامین د هستند و در عین حال کم چرب هستند ماست یونانی منبع خوبی از پروتئین است.

۹-پودر‌های پروتئینی
آیا می‌خواهید اسموتی صبح یا بعد از تمرین شما واقعا سیرتان کند؟ افزودن پودر پروتئین باعث سیری بیش‌تر فرد می‌شود. در این میان، پروتئین نخود مفید است هم چنین، لازم به ذکر است که یک پروتئین گیاهی با هضم آسان می‌باشد.

۱۰- آجیل و دانه‌ها
آجیل و دانه‌ها پروتئین بسیار خوبی دارند، اما خوردن چندین وعده آن بدون این که حتی متوجه شوید آسان است. بنابراین، آجیل و دانه‌ها منبع پروتئینی‌ای هستند که باید به آن توجه کرد. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که آجیل می‌خورند می‌توانند وزن خود را کاهش دهند.

برای جلوگیری از پرخوری در مورد آن توصیه می‌شود آجیل و دانه‌هایی را انتخاب کنید که خوردن آن‌ها به کمی تلاش بیش‌تر نیاز دارد مانند پسته یا بادام زمینی در پوسته. بادام یک گزینه عالی دیگر است، زیرا نسبت به سایر آجیل‌ها فیبر بیش‌تر و چربی کمتری دارد.

همانطور که می‌بینید هیچ کمبودی در غذا‌های پر پروتئین وجود ندارد که از آن لذت ببرید و در عین حال بر هدف سلامتی یعنی از دست دادن چربی شکم تمرکز کنید. علاوه بر این، این وضعیت بسیار لذت بخش‌تر از گرسنگی است!

منبع: فرارو

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx