تفاوت بین زنان خانه دار و زنان شاغل

به گزارش آی‌زندگی؛ اساسی ترین تفاوت بین این زنان این است که یک زن خانه دار برای رفتن به مسافرت، خریدکردن و بسیاری موارد دیگراز لحاظ مالی به اعضای خانواده اش وابسته است اما یک زن شاغل مستقل است.

اساسی ترین تفاوت بین این زنان این است که یک زن خانه دار برای رفتن به مسافرت، خریدکردن و بسیاری موارد دیگراز لحاظ مالی به اعضای خانواده اش وابسته است اما یک زن شاغل مستقل است، می تواند همه کارهایش را خودش انجام دهد، درآمد داشته باشد و از خانواده خودش مراقبت کند .

البته این تصمیم شریک زندگی شماست که آیا او می خواهد بعد از ازدواج کار کند یا نه. شما نمی توانید او را مجبور کنید که خانه دار شود یا یک زن شاغل باشد.

وقت گذاشتن برای خانواده
اولین چیزی که مقایسه می کنیم این است که هر دوی آنها، چقدر زمان را با خانواده خود می گذرانند. اگر در مورد زن خانه دار صحبت کنیم، او زمان زیادی را با خانواده خود می گذراند. او هر زمان که خانواده اش به او نیاز داشته باشند در دسترس است. اما یک زن شاغل ، زمان کافی ندارد. فقط درصورتی می تواند در کنار خانواده اش باشد که مرخصی بگیرد..

یک خانم خانه دار میتواند در تمام مراسم خانوادگی شرکت کند، اما یک خانم شاغل نمی تواند. خانم خانه دار، در تعطیلات هیچ نوع استرس کاری ندارد. اما گرفتن مرخصی برای زنان شاغل دشوار است و استرس کاری دارند.

استقلال
یک زن خانه دار از لحاظ مالی به شوهرش وابسته است. هر وقت بخواهد چیزی بخرد ، باید از شوهرش پول بگیرد. در حالی که یک زن شاغل پس انداز و پول خودش را دارد. او به اجازه شوهرش نیازی ندارد و می تواند هر تصمیم مالی را به تنهایی بگیرد.

بلوغ عاطفی
زنان شاغل در مقایسه با زنان خانه دار از نظر عاطفی قویتر هستند. از آنجایی که زن خانه دار زمان زیادی را با خانواده خود می گذراند، بنابراین احساساتی تر است. زنان شاغل با انواع مختلفی از افراد سروکار دارند و طبق قوانین تجارت، هیچ احساسی در تجارت وجود ندارد. به همین دلیل است که او از لحاظ عاطفی به همسرش وابسته نیست.

زنان خانه دار از لحاظ عاطفی از همسرشان و خانواده شان حمایت میکنند. در حالی که شوهری که زن شاغل دارد زندگی اش همیشه پر از تنش است زیرا باید درکارهای خانه به همسرش کمک کند.

علائق شخصی
یک زن خانه دار می تواند کارهای مورد علاقه خودش را مانند نقاشی، خیاطی و غیره دنبال کند، اما انجام این کار برای زنان شاغل بسیار دشوار است زیرا برای انجام چنین کارهایی وقت ندارد.

منبع: سایت طلا

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx