اضطراب کودک

اختلالات اضطرابی از والدین به کودک منتقل می شود

محققان کانادایی می گویند اضطراب و نگرانی مادر و پدر می تواند به فرزند منتقل شود.

به گزارش آی‌زندگی، «باربارا پاولووا»، یکی از نویسندگان این مطالعه از مرکز سلامتت هالیفکس کانادا، می‌گوید: «کودکان ممکن است رفتارهای اضطرابی را در صورتی که توسط والدین همجنس شأن نشان داده شود، یاد بگیرند یعنی پسران رفتار پدرشان را یاد می‌گیرند و دختران رفتار مادرشان را یاد می‌گیرند.»
پاولوا گفت: «نتایج حاکی از آن است که کودکان رفتارهای مضطربانه را از والدین خود می‌آموزند و این بدان معناست که انتقال اضطراب از والدین به فرزندان قابل پیشگیری است.»

به نقل از مهر، برای این مطالعه، پاولوا و همکارانش به چگونگی انتقال اضطراب از والدین به کودکان همجنس شأن در میان ۳۹۸ کودک از ۲۲۱ مادر و ۲۳۷ پدر پرداختند. نتیجه این بود که مادران مضطرب بیشتر دخترانی مضطرب دارند و پدران مضطرب پسران مضطرب تری دارند.
پاولووا گفت: «از آنجایی که کودکان تقریباً به یک اندازه ژنتیک را از مادر و پدرشان به ارث می‌گیرند، یافته‌های ما نشان می‌دهد که نقش عوامل محیطی ممکن است به‌ویژه در انتقال اضطراب قوی باشد.»

به گفته محققان، اختلالات اضطرابی بسیار شایع هستند و با افسردگی، اُفت تحصیلی، سو مصرف مواد و خودکشی مرتبط هستند. پاولووا پیشنهاد کرد: «والدین باید در مورد اضطراب شأن، نه تنها برای سلامتی خود، بلکه برای سلامت فرزندانشان نیز کمک بگیرند. رفتار شجاعانه را برای فرزندان خود الگوبرداری کنند و به آرامی آنها را تشویق کنند تا با موقعیت‌هایی که ممکن است اضطراب آور باشد، روبرو شوند.»

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx