راههای خوشحال کردن مردها

به گزارش آی‌زندگی؛ هر مردی در هر جای دنیا دلش می خواهد همسر خوبی داشته باشد. خیلی اوقات به تازه عروس ها توصیه می شود که همسر خوبی برای شوهرشان باشند؛ اما این جمله دقیقا به چه معناست؟ وقتی می گوییم همسر خوب یا کامل، دقیقا منظورمان چیست؟ بیشتر خصوصیات همسر خوب در خانم ها وجود دارد ولی بعضی از آنها هم اکتسابی هستند و باید آنها را یاد گرفت.

خانم، این چیزها حال بد شوهرت رو خوب میکنه
من به شخصه معتقدم هر چیزی که به دیگران بدهی همان را دریافت خواهی کرد. بنابراین اگر با همسرتان رفتار خوبی داشته باشید و با مهربانی با او برخورد کنید او هم متقابلا به شما احترام می گذارد، دوستتان دارد و با شما به خوبی رفتار می کند.

ما در این مقاله 12 نکته برای اینکه همسر خوبی باشید را در اختیارتان می گذاریم. 12 ویژگی مهمی که هر مردی در همسرش به دنبال آنهاست را در همین مطلب می توانید پیدا کنید.

1- خوشرو باشید. همانطور هم که قبلا اشاره کردیم، باید با دیگران همانطوری رفتار کنیم که دلمان می خواهد آنها با ما برخورد کنند. هرگز با شوهر، خانواده شوهر و دوستان او برخورد بی ادبانه ای نداشته باشید. سعی کنید رفتار گرم، دوستانه و مهربانی با آنها داشته باشید. به طور فعال روی این مساله کار کنید که نسبت به همسرتان خوشرو و خوش برخورد باشید. اینکه شما روز بدی داشته اید دلیل نمی شود که با دیگران بدخلقی کنید.

وقتی همسرتان به خانه برمی گردد با لبخند و خوشرویی به استقبال او بروید. یک همسر خوب لحن دلپذیر و خوشایندی در صدایش دارد، لبخند به لب دارد و ظاهرش تمیز و مرتب است و به شوهرش احترام می گذارد. وقتی همسرتان درباره اتفاقاتی که در طول روز برایش افتاده صحبت می کند به او گوش کنید؛ مخصوصا اگر روز سختی داشته است. اگر از نحوه رفتار همسرتان با خودتان راضی نیستید کمی به رفتار خودتان فکر کنید و ببینید کجای کارتان مشکل دارد. اگر موردی بود سعی کنید آن را برطرف کنید.

2- با احترام با او رفتار کنید. اگر از دیگران انتظار رفتار محترمانه ای داریم، باید خودمان هم در مقابل به آنها احترام بگذاریم. همه ما این جمله را شنیده ایم که “احترام بگذار تا به تو احترام گذاشته شود”. احترام را می توان در نحوه صحبت و رفتار منعکس کرد. همیشه با همسرتان با لحن محبت آمیز و عاشقانه صحبت کنید و از خشن و تند حرف زدن بپرهیزید. یک همسر خوب کسی است که به شوهرش احترام می گذارد، هیچ وقت او را تحت فشار قرار نمی دهد، همسرش را تحقیر و سرکوب نمی کند و به او آسیبی نمی زند.

بهتر است قبل از حرف زدن به کلماتی که قرار است بر زبان بیاورید خوب فکر کنید چون وقتی این کلمات از دهان خارج شوند دیگر به هیچ وجه نمی توان آنها را پس گرفت. همسران خوب با شوهرشان چه در جمع و چه در خانه با احترام و محبت رفتار می کنند.

3- با او ارتباط برقرار کنید. کلید اصلی یک ازدواج خوب و موفق ارتباط برقرار کردن با یکدیگر است. هیچ چیزی را از همسرتان پنهان نکنید و اسرارتان را با او در میان بگذارید. صادق باشید. هر روز وقت بگذارید تا با هم تنها شوید و صحبت کنید؛ حتی اگر فقط نیم ساعت باشد. اگر اجازه بدهید مسائل به حال خودشان رها شوند و احساس کنید که نمی توانید چیزی را با همسرتان به اشتراک بگذارید، زندگی زناشویی تان با مشکل مواجه می شود.

شنونده خوبی باشید. ممکن است کلی حرف برای گفتن داشته باشید ولی بهتر است اول اجازه بدهید همسرتان صحبت کند. وقتی همسرتان از سر کار به منزل می آید او را با شکایت کردن و گفتن مشکلات محاصره نکنید، این کار اصلا خوشامد گویی خوبی نیست! داشتن ارتباط خوب و صحیح به ایجاد اعتماد و تقویت روابطتان هم کمک می کند. زن و شوهر یک تیم هستند و بدون هم کامل نمی شوند. هیچ وقت بدون مشورت با همسرتان برای مسائل بزرگ و اصلی خانواده تصمیم گیری نکنید.

گاهی اوقات ممکن است بینتان اختلاف و دعوا بوجود بیاید؛ اما اجازه ندهید کسی از آن با خبر شود. باید سعی کنید مساله را بین خودتان و شریک زندگی تان حل کنید.

4- حامی و پشتیبان باشید. هر مردی انتظار دارد که همسرش او را درک و حمایت کند؛ به خصوص وقتی مشکلی برایش پیش می آید. یک زن خوب شوهرش را در سختی ها و راحتی ها، موفقیت ها و شکست ها و در هر مرحله ای دوست دارد و هنگام مشکلات او را رها نمی کند. در تمام مراحل کاری و زندگی از همسرتان حمایت کنید. هیچ وقت او را تحقیر نکنید و کوچک نشمارید. اغلب گفته می شود که: “همسر یک مرد هم می تواند او را بسازد و هم می تواند او را نابود کند”. هیچ کاری مثل انتقاد و تحقیر کردن به خصوص جلوی دیگران نمی تواند همسرتان را عصبانی و ناراحت کند.

به او و دستاوردهایش افتخار کنید و واقعا از او تعریف کنید. به این ترتیب می توانید از او انتظار داشته باشید که به همان روشی رفتار کند که شما با او برخورد می کنید. علاوه بر این او به خاطر نوع تفکر و حمایت شما احترام بیشتری برایتان قائل خواهد شد. اگر با او مخالفید نظرتان را محترمانه و با آرامش بگویید.

5- او را آزار ندهید. هیچ مردی همسر آزارگر را دوست ندارد. اگر چیزی از او می خواهید با روی خوش و مهربانی بخواهید. خیلی از خانم ها فکر می کنند تنها راه مجبور کردن همسرانشان به انجام کارها، آزار دادن اوست؛ اما واقعیت این است که زبان آزاردهنده و نیش زننده باعث ایجاد شکاف و فاصله بین شما و همسرتان می شود و اوضاع را بدتر می کند. شوهر شما مرد بالغی است و افکار و خواسته های خودش را دارد. اینکه شما می خواهید او کاری را انجام بدهد دلیل نمی شود که او مجبور است آن را انجام بدهد.

6- به او فضا بدهید. به عنوان یک همسر، مهم است که درک کنید شوهر شما به جز شما هم وابستگی هایی دارد که بخشی از زندگی اش هستند. او خانواده، دوستان و همکارانش را دارد که جزو زندگی اش محسوب می شوند. علاوه بر این ممکن است او سرگرمی ها و انگیزه های خاص خودش را داشته باشد. هیچ وقت انتظار و توقعات غیر منصفانه از او نداشته باشید. اگر می خواهد بیرون برود یا برخی اوقات با دوستانش وقت بگذراند یا ورزشی که دوست دارد را دنبال کند جلوی او را نگیرید. خانم های دخالت کننده اغلب اوقات همسرانشان را عصبی می کنند.

7- به نیازهای جنسی او اهمیت بدهید. یکی از اساسی ترین مواردی که برای هر ازدواجی لازم است صمیمت و نزدیکی در روابط جنسی است. وقتی شما به نیازهای جنسی همسرتان توجه می کنید او نیز خودش را موظف می داند شما را راضی نگه دارد. لطفا به مسائل جنسی اهمیت بدهید. اگر نتوانید مردتان را رختخواب خودتان نگه دارید او جای دیگری را برای رفع نیازهایش پیدا می کند. یادتان باشد که در هر صورت او یک مرد است! تحقیقات نشان می دهند یکی از دلایل عمده خیانت مردان مسائل جنسی است در حالیکه این مورد برای خانم ها به خاطر مسائل احساسی اتفاق می افتد.

8- او را غافلگیر کنید. مردها هم مثل هر کس دیگری سورپرایز شدن را دوست دارند. این کار را می توانید به هر صورتی انجام بدهید؛ از برگزاری جشن تولد همسرتان بدون اینکه او خبر داشته باشد گرفته تا یک شب اغوا کننده به همراه عشق و شور و محبت.

لازم نیست غافلگیری شما خیلی استادانه یا بزرگ باشد، کارهای ساده مثل آماده کردن میان وعده مورد علاقه اش یا پختن غذایی که او دوست دارد هم می تواند همسرتان را سورپرایز و خوشحال کند.

9- اغلب اوقات احساس عشق و قدردانی تان را ابراز کنید. مردها تحسین شدن و قدردانی را دوست دارند. سعی کنید بیشترین زمانتان را کنار هم بگذرانید. علاوه بر این مردها دلشان می خواهد “دوستت دارم” را مدام بشنوند. سعی کنید به فعالیت هایی که همسرتان به آنها علاقمند است بپیوندید و با او همراهی کنید. به او هدیه بدهید. روزهای خاص زندگی تان را فراموش نکنید. او را غرق محبت و عشق خودتان بکنید، مخصوصا وقتی در خانه است. برایش آشپزی کنید و او را ماساژ بدهید. اگر بتوانید او را با برخی کارهای خوشایند به حضور در خانه وابسته کنید مطمئنا خودتان هم خوشحال تر خواهید شد. کاری کنید دلش برای شما تنگ شود و وقتی نیستید به شما فکر کند. هیچ وقت او را از محبتتان محروم نکنید.

10- صادق، وفادار و فداکار باشید. همسر خوب کسی است که صادق، وفادار و متعهد به شوهرش باشد. ازدواج یک تعهد مادام العمر است و قول هایی که در اوایل ازدواج داده می شود باید همیشه مد نظر گرفته شوند.

11- از سلامتی و ظاهرتان مراقبت کنید. شما باید با لحن دلپذیرتان، لبخند زیبایتان و ظاهر تمیز و آراسته تان به همسرتان احترام بگذارید. یادتان باشد که مراقب ظاهرتان باشید، نه فقط برای همسرتان بلکه برای خودتان. مراقب سلامتی تان باشید و از تمرینات یوگا برای شاداب ماندن استفاده کنید.

بهداشت را رعایت کنید. برخی خانم ها فکر می کنند بعد از ازدواج لازم نیست چندان به ظاهرشان اهمیت بدهند یا تمیز باشند؛ اما این مساله درست نیست. اگر تمیز و مرتب باشید احساس بهتری به خودتان هم پیدا می کنید و همین مساله باعث می شود همسرتان هم خوشحال شود. مردها دوست دارند همسرشان بوی خوبی بدهد. اگر تمیز نباشید ممکن است همسرتان جای دیگری دنبال این موارد بگردد.

12- به کارهای خانه رسیدگی کنید. خانه تان را همیشه تمیز نگه دارید. همه جا را مرتب کنید و روی تزئین و زیباتر کردن قسمت های مختلف خانه وقت بگذارید. جدای از این مسائل، سعی کنید قدر پولی که همسرتان بدست می آورد را بدانید و مدام شکایت نکنید.

دلتان می خواهد همسرتان به شما احترام بگذارد و شما برایش عزیز باشید؟ پس باید به همان روشی که خودتان دوست دارید با شما رفتار شود با او برخورد کنید. اگر می خواهید همسرتان با شما مثل ملکه ها رفتار کند باید با او شبیه یک شاه برخورد کنید. در دنیای مدرن امروزی که اکثر خانم ها شاغل هستند ممکن است عمل کردن به برخی توصیه های گفته شده امکان پذیر نباشد، اما با کمی تمرین می توانید آنها را انجام بدهید. اگر شاغل هستید می توانید کسی را استخدام کنید تا کارهای خانه مثل آشپزی، تمیزکاری و غیره را انجام بدهد.

همه آقایان دوست دارند همسری با ویژگی هایی که ما در این مطلب گفتیم داشته باشند؛ اما یادتان باشد که ازدواج یک تعامل دو طرفه است. اگر یک آقا هستید و دوست دارید همسر خوب و کاملی داشته باشید خودتان هم باید تلاش کنید تا شوهر خوب و کاملی باشید.

 

منبع: هنر فردی

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx