تست شخصیت:کدام چهره شادتر به نظر می رسد؟

به گزارش آی‌زندگی؛ در کلام علم نظریه ای وجود دارد که به تست چپ و راست مغز معروف است. براساس این نظریه هر قسمت از مغز برای عملکرد متفاوت طراحی شده است حتی اگر کار کلیدی فکر کردن باشد. همچنین گفته می شود که مردم یک روش فکری را بیشتر از دیگری ترجیح می دهند.
کدام چهره شادتر به نظر می رسد؟ پایه بیولوژیکی رفتار شما
افرادی که گفته می شود چپ مغز هستند نگاه عملی، منطقی و عینی تری به مسائل دارند برعکس، افرادی که راست مغز هستند، بیشتر به شهود اعتقاد دارند و رویکرد ذهنی تری به مسائل دارند.

مغز در ابتدا به دو قسمت تقسیم می شود که از طریق Corpus Callosum به یکدیگر متصل می شوند. Corpus Callosum یک نوار ضخیم از رشته های عصبی می باشد که لوب های قشر مغز را به نیم کره چپ و راست تقسیم می کند.کار آن این است که سمت چپ و راست مغز را بهم متصل می کند تا امکان ارتباط بین هر دو نیمکره فراهم شود.

برونو دوبوک، عصب شناس معروف، در وب سایت خود به پیوند بین دو طرف مغز و بدن اشاره می کند به گفته او سمت چپ مغز شما مسئول اعمال سمت راست بدن شما است و سمت چپ بدن شما توسط سمت راست مغز شما کنترل می شود.

دو تن از عصب شناسان قرن نوزدهم دکتر پیر بل بروکا و دکتر کارل ورنیکه،کشف کرده اند که افراد به دلیل آسیب های وارد شده به سمت چپ مغز ، مشکلات زبانی دارند که به خوبی نتیجه می گیرد که سمت چپ مغز است که در آن قسمت ، زبان ساکن است و منشا همه خلاقیت ها است.

جالب است که با استفاده از نظریه های بالا بفهمیم که چپ مغز هستیم یا راست مغز.

تست شخصیت :کدام چهره شادتر به نظر میرسد؟ پس از اتمام انتخاب آنچه را که نشان میدهد بخوانید.

1. اگر چهره A را انتخاب کردید

اگر تصویر A را انتخاب کنید شما احتمالا چپ مغز هستید ،این به این معنی است که شما یک رویکرد بسیار سیستماتیک دارید و عملی به زندگی دارید شما خیلی منطقی به مسائل فکر میکنید شما همچنین یک متفکر انتقادی هستید ، دوست دارید چیزها را از منظر دیگری ببینید،تا مطمئن شوید که نتیجه گیری شما درست است.

2. اگر چهره B را انتخاب کردید

افراد راست مغز این چهره را به عنوان چهره شاد انتخاب می کنند

شما یک فرد کاملا خلاق هستید و رویکردی ذهنی به مسایل دارید، ذهن تخیلی خارق العاده دارید، سعی میکنید از همه چیز ،چیز جدیدی خلق کنید ذهن شما یک بوم رنگارنگ است. مهم نیست که به کدام دسته تعلق دارید شما شگفت انگیز هستید.

منبع: بیتوته

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx