مشکلات-اقتصادی-خانواده

مشکلات اقتصادی اصلی ترین دلیل اضطراب است

مشکلات مالی و اقتصادی اصلی ترین دلیل اضطراب افراد محسوب می شود.

به گزارش آی‌زندگی، این روزها بسیاری از مردم با تجربه استرس و اضطراب مواجه هستند و در این میان اگرچه عوامل مختلفی باعث بروز این استرس می شود ولی مطالعات جدید بیانگر این حقیقت است که مشکلات مالی و اقتصادی اصلی ترین دلیل اضطراب افراد محسوب می شود.
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که تقریباً همه افراد نگران تورم هستند زیرا نگرانی های اقتصادی کووید-۱۹ با شرایط بحران اقتصادی فعلی جهان تداوم یافته است.
بر اساس نتایج نظرسنجی ماهانه ذهن سالم انجمن روانپزشکی آمریکا، نزدیک به ۹ نفر از هر ۱۰ فرد شرکت کننده (87٪) اظهار داشتند که نسبت به تورم مضطرب یا بسیار مضطرب هستند که نسبت به ماه قبل افزایش داشته است.این نظرسنجی نشان داد که نیمی از مردم (۵۱ درصد) نیز نگران از دست دادن احتمالی درآمد خود هستند.

به نقل از سیناپرس، دکتر ربکا برندل، رئیس این انجمن در بیانیه خبری خود گفت: ماهنامه ذهن سالم به ما نشان می‌دهد که به نظر می ‌رسد اقتصاد به‌عنوان یک عامل اصلی در اضطراب روزانه مردم، جایگزین کووید ۱۹ شده است. این موضوع برای روانپزشکان و سایر پزشکان درگیر با حوزه سلامت روان مهم است که هنگام دیدن بیماران خود به آن توجه کنند.
این نظرسنجی همچنین نشان داد که تعداد قابل توجهی از مردم آمریکا همچنین نگران خشونت با سلاح گرم (35٪) یا یک بلای طبیعی (29٪) هستند که برای آنها اتفاق می افتد.
از سوی دیگر باید توجه داشت که نگرانی در مورد کووید-19 همچنان بالاست، اما این نگرانی رو به کاهش بوده و حدود 47 درصد از شرکت کنندگان حاضر در این نظر سنجی نسبت به خطر کرونا ابراز نگرانی کرده اند.

بنابر گزارش آی زندگی از رسانه سلامت روان ایران اضطراب یا تشویش یا دلشوره عبارت است از یک احساس منتشر، ناخوشایند و مبهم هراس و نگرانی با منشأ ناشناخته، که به فرد دست می‌دهد و شامل عدم اطمینان، درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژیکی است.
وقوع مجدد موقعیت‌هایی که قبلاً استرس‌زا بوده‌اند یا طی آن‌ها به فرد آسیب رسیده‌است باعث اضطراب در افراد می‌شود. همهٔ انسان‌ها در زندگی خود دچار اضطراب می‌شوند، ولی اضطراب مزمن و شدید غیرعادی و مشکل‌ساز است. تحقیقات و بررسی‌ها نشان می‌دهند که اضطراب در طبقات کم‌درآمد و افراد میان‌سال و سال‌خورده نسبت به بقیه افراد بیشتر دیده می‌شود.ریشه واژه اضطراب از واژه استرآب میباشد و بنیاد آن نیز بر این پایه است ک جانور استر هنگامی ک رخ خود را در آب می بیند دچار ترس و نگرانی و دلهره میشود از این رو به این حالت یا نهش استرآب گفته میشود ک این واژه سپس به تازی رفته و اضطراب نام گرفته است.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx