ورزش کردن

بزرگسالان در طول هفته چند دقیقه باید ورزش کنند؟

محققان در جدیدترین یافته‌های خود میزان فعالیت بدنی بزرگسالان در طول هفته را کشف کرده اند.

به گزارش آی‌زندگی، برخی از ما در طول هفته آنقدر درگیر مسائل شغلی هستیم که فرصت نمی‌کنیم فعالیت بدنی داشته باشیم. اما شاید بتوانیم در آخر هفته چند ساعتی را به ورزش کردن اختصاص دهیم. آیا در این صورت به نتیجه مطلوب می‌رسیم؟
دستورالعمل ۲۰۲۰ سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند هر فرد بزرگسال باید در طول هفته ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط داشته باشد. مطالعه جدید می‌گوید این فعالیت بدنی را می‌توان با ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه ورزش فشرده و سنگین در یک روز جایگزین کرد و این نوع فعالیت بدنی از میزان مرگ و میر افراد می‌کاهد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، محققان در مطالعه جدید با بررسی داده‌های بهداشت عمومی بیش از سیصد و پنجاه هزار نفر با میانگین سنی ۴۱ سال دریافتند افرادی که فعالیت بدنی خود را چه در طول هفته و چه در آخر هفته – با ورزش کردن افزایش می‌دهند، نرخ مرگ و میر کمتری نسبت به افراد غیرفعال دارند. دانشمندان در سال‌های گذشته با بررسی داده‌ها دریافتند بهترین زمان ورزش کردن برای زنان و مردان متفاوت است. همچینن آن‌ها دریافتند با چه شدتی در طول روز باید ورزش کرد تا به بهترین نتیجه رسید.

محققان در این مطالعه بین‌المللی داده‌های بهداشت عمومی بیش از سیصد و پنجاه هزار نفر با میانگین سنی ۴۱ سال را تجزیه و تحلیل کردند. این داده‌ها از طریق نظرسنجی مصاحبه ملی سلامت (NIHS) بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳ جمع‌آوری شده‌اند. متوسط مدت زمانی که شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی شرکت داشتند، ۱۰ سال و چهار ماه بود. در طول سال‌هایی که این نظرسنجی برگزار می‌شد، حدود بیست و دو هزار نفر از شرکت‌کنندگان – به علل مختلف از جمله سرطان – فوت شدند.

این مطالعه که به سرپرستی «مائوریسیو دوس سانتوس» محقق فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه فدرال سائوپائولو در برزیل انجام شد، نشان داد نسبت مرگ و میر در اثر هر عاملی برای افرادی که در آخر هفته‌ها ورزش می‌کنند ۰.۹۲ و برای افرادی که در طول هفته به انجام تمرینات ورزشی می‌پردازند، ۰.۸۵ است. به لطف دانشمندانی که حجم زیادی از داده‌ها را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کنند، ما نکته‌های زیادی در مورد ورزش و اینکه چگونه بر سلامتی اثر می‌گذارد، می‌دانیم.

این نتایج نشان می‌دهد ورزش کردن به‌طور کلی در هر زمانی مناسب است و می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی-عروقی و همچنین خطر مرگ را کاهش دهد. این نتیجه محققان را مطمئن ساخت که ورزش فارغ از زمان انجام آن، می‌تواند منجر به سلامت جسمی و حتی روحی انسان شود. افراد باید اطمینان حاصل کنند که در هر هفته به میزان کافی فعالیت بدنی خود را افزایش داده‌اند، زیرا امروزه می‌دانیم ورزش تاثیرات مثبت انکارنشدنی در زندگی ما دارد.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx