آبله میمونی

آیا والدین باید نگران آبله میمونی باشند؟

آبله میمونی یک عفونت کمتر شدید و مسری نسبت به آبله است. از تماس طولانی مدت با حیوان یا انسان آلوده منتقل میشود.

به گزارش آی‌زندگی،‌ بیشتر از طریق تماس نزدیک با مایعات تنفسی، ضایعات و مایعات بدن پخش میشود. بعد از اینکه در معرض آبله میمونی قرار گرفتید، ممکن است حدود 6 تا 13 روز طول بکشد تا علائم ایجاد شوند.

آیا والدین باید نگران آبله میمون باشند؟

به طور معمول، آبله میمونی یک عفونت کمتر شدید و مسری نسبت به آبله است. از تماس طولانی مدت با حیوان یا انسان آلوده منتقل می‌شود. بیشتر از طریق تماس نزدیک با مایعات تنفسی، ضایعات و مایعات بدن پخش می‌شود. بعد از اینکه در معرض آبله میمونی قرار گرفتید، ممکن است حدود ۶ تا ۱۳ روز طول بکشد تا علائم ایجاد شوند. اکثر مردم دیگر به طور معمول علیه آبله واکسینه نمی‌شوند، اما اگر در معرض آبله میمونی باشید، واکسن آبله ممکن است از شما محافظت کند. علائم آبله میمونی در کودکان و بزرگسالان مشابه است. علائم اصلی عفونت ضایعات پر از مایع روی پوست هستند. با این حال، عفونت با آن برجستگی‌های آشکار شروع نمی‌شود. دوره تهاجم ویروس به بدن با تب، سردرد، تورم غدد لنفاوی، درد عضلانی و کمبود انرژی مشخص می‌شود. علائم آبله میمونی معمولاً طی دو تا چهار هفته برطرف می‌شود.

پزشک بیماری‌های عفونی کودکان در بیمارستان کودکان آکرون می‌گوید در حال حاضر، احتمال ابتلای کودکان به آبله میمونی بعید است. خوشبختانه، هیچ موردی در ایالات متحده مبنی بر ابتلای کودکان به این بیماری وجود نداشته است. با این حال، کودکان ممکن است آلوده شوند. والدین باید از علائم و نشانه‌های آبله میمونی آگاه باشند اما بیش از حد نگران نباشند. در عین حال، باید با اخبار به روز باشند، زیرا ممکن است با پیشرفت شیوع همه چیز تغییر کند.


آیا والدین باید در برابر آبله میمونی اقدامات احتیاطی انجام دهند؟

اگرچه خطر ابتلای شما یا فرزندتان به آبله میمونی در حال حاضر کم است، اما اگر با فردی که آبله میمونی داشت در تماس بودید، مهم است که اقدامات احتیاطی را انجام دهید. هر کسی که فکر می‌کند ممکن است در معرض این بیماری قرار گرفته باشد، باید همان اقدامات بهداشتی را که اکنون در پاسخ به کووید۱۹ به آن عادت کرده‌ایم، از جمله شستن دست‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی، قرنطینه شدن را انجام دهد. اگر فردی در خانواده شما مستقیماً با آبله میمون در تماس باشد، ممکن است واکسیناسیون نیز توصیه شود. بهداشت خوب دست ها به ویژه در مورد آبله میمونی مهم است، زیرا اغلب از طریق مایعات تنفسی و بدن منتقل می شود. شستن دست‌ها با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی‌کننده دست توصیه می‌شود، به‌ویژه اگر فکر می‌کنید ممکن است با حیوان یا انسان آلوده به آبله میمون تماس داشته باشید.

منبع: سلامت

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx