شوهر خوب و موفق

۱۰ویژگی شوهران موفق در زندگی مشترک

یک همسر ایده آل بیش از هر چیز بهترین دوست و رفیق همسرش است. دوستی که بتواند با او صحبت کند، خجالت نکشد و نگران سرزنش از سوی او نباشد.

به گزارش آی‌زندگی، قدیمی‌ها ادبیات جالبی داشتند که پشت هرکلمه یا صفتی دنیایی از دلیل و تجربه بود. برای مثال وقتی می‌خواستند از وفاداری و مهربانی کسی حرف بزنند او را به «مرد» بودن توصیف می‌کردند. مثلا می‌گفتند فلانی خیلی مرد است که فلان کار را کرده و …
به نقل از فارس، پشت این توصیفات از «مرد بودن» دنیایی از ویژگی‌های خوب نهفته بود. اما به راستی مردان با همه نقش‌هایی که می‌توانند داشته باشند، چگونه می‌توانند همسر و شوهر خوبی باشند؟ در این گزارش به ده ویژگی یک شوهر خوب و ایده‌آل پرداخته‌ایم که راه‌کار‌های مذکور را از گفتگو با کارشناس خانواده برای مخاطبان‌مان استخراج کردیم:

دکتر سمانه رضایی فرح آبادی کارشناس خانواده، مهارت‌هایی را بیان می‌کند که گرچه ساده است، اما می‌تواند شما را به یک مرد موفق در زندگی و روابط زناشویی تان تبدیل کند. در ادامه توصیه‌های این کارشناس خانواده را می‌خوانید.

آقایان لطفا گوش شنیدن داشته باشید!
اولین ویژگی یک مرد ایده آل این است که بتواند در فنون ارتباط گیری توانمند باشد. بتواند با همسرش صحبت کند و در مقابل شنونده خوبی باشد و همسرش را درک کند. البته خوب صحبت کردن به تنهایی کافی نیست در خیلی از موارد شوهر در صحبت کردن توانمند است، اما مهارت شنیدن حرف‌های همسرش را ندارد. دوست دارد این ارتباط یک طرفه باشد و صحبت‌های او بیشتر به جای تعامل شکل نصیحت به خود می‌گیرد.

برای همسرتان وقت بگذارید
یک مرد موفق کسی است که برای همسرش وقت بگذراند و برای او آنقدر ارزش و احترام قائل باشد که کار‌های مشترک زیادی را باهم انجام دهند. برای مثال باهم فیلم تماشا کنند. به رستوران بروند و. لزومی هم ندارد که این وقت گذرانی حتما گران قیمت باشد بلکه این باهم بودن بسیار بیشتر از مبلغی که هزینه می‌کنند می‌تواند خوشایند باشد.

مرد ایده آل دارای حس شوخ طبعی است
مرد ایده آل دارای حس شوخ طبعی است و زندگی را جدی نمی‌گیرد البته نه اینکه همیشه و در مشکلات و غم‌ها خوشحال باشد و آن‌ها را جدی نگیرد. منظور این است که در بستر خانواده خوشحال و خوشرو باشد و فرزندان و همسرش در کنار او احساس شادی و راحتی کنند و به راحتی با او حرف بزنند.

حامی باشید نه سرزنشگر!
چهارمین ویژگی یک مرد خوب حامی بودن است. قطعا زندگی مشترک فراز و نشیب‌های زیادی دارد و مجموعه‌ای از شادی‌ها و غم‌ها است. مرد حمایتگر این اطمینان را به همسرش می‌دهد که در شرایط سخت می‌تواند روی کمک او حساب کند. گاهی بعضی از اقایان به جای حمایت، سرزنشگر هستند و ایجاد تردید و ناامیدی می‌کنند. اما اینکه یک مرد به اعضای خانواده‌اش این مفهوم را انتقال دهد که من در همه شرایط پشت و پناه شما هستم، بسیار بر امنیت روانی خانواده موثر است.

اطلاعات تان را به روز کنید
مردی باشید که می‌شود از او یاد گرفت و زمانی که در بستر خانواده قرار می‌گیرد می‌تواند به اعضای خانواده اطلاعات خوبی ارائه دهد. اعضای خانواده به او افتخار می‌کنند و احساس نمی‌کنند پدر خانواده فردی نیست که اطلاعات به روزی نداشته باشد و می‌شود روی او حساب کرد.

وفاداری اولویت اول بانوان در زندگی
یکی از ویژگی‌هایی که خانم‌ها را خیلی به زندگی امیدوار می‌کند و حالشان را خوب می‌کند وفاداری است. مرد ایده آل نسبت به زندگی وفادار است. قدر همسرش را با وجود تمام مشکلات می‌داند. به راحتی با کس دیگری وارد رابطه نمی‌شود و به مرز‌های زندگی زناشویی اعتبار می‌بخشد.

به اشتباه‌تان اعتراف کنید
مرد موفق در زندگی اشتباهات اش را می‌پذیرد. در دنیای سنتی، مرد‌ها کمتر به اشتباهات شان اعتراف می‌کنند و تمام افراد خانواده را مقصر می‌کنند تا یک اشتباه را به گردن نگیرند. مرد ایده آل انکار نمی‌کند و به اشتباهاتش اعتراف می‌کند و از طرفی به دنبال اصلاح است.

به فکر ایمنی خانواده تان باشید
همسر ایده آل کسی است که اهل محافظت و مراقبت است و به فکر ایمنی خانواده است. خانواده احساس می‌کنند فرد تمام تلاش اش را برای محافظت از آن‌ها می‌کند تا از لحاظ جانی، مالی، احساسی و رفاهی به آن‌ها آسیبی وارد نشود.
همسرتان را درک کنید
یک مرد موفق اهل درک است و می‌داند هر حالت و هر رفتار همسرش به چه علت است. علایق همسرش را می‌شناسد و می‌داند همسرش در چه شرایطی حال خوب و در چه موقعیتی حال بدی دارد و سعی می‌کند مراقب او باشد.

برای اهداف همسرتان تلاش کنید
شوهر ایده آل همسرش را کمتر از خودش نمی‌بیند. نیاز‌ها و خواسته‌های خودش را در اولویت قرار نمی‌دهد. بلکه همانطور که شبیه هر انسان سالمی نیاز‌ها و خواسته هایش را مطرح می‌کند به سایر اعضای خانواده و نیاز هایشان اعتبار می‌دهد. یک مرد خوب برای اعضای خانواده ارزش قائل است و همانطور که به اهداف خودش فکر می‌کند به همان اندازه برای اهداف اعضای خانواده تلاش می‌کند.

بهترین دوست همسرتان باشید
در نهایت یک همسر ایده آل بیش از هر چیز بهترین دوست و رفیق همسرش است. دوستی که بتواند با او درد و دل کند. خجالت نکشد و نگران سرزنش از سوی او نباشد. مرد ایده آل اهل کمک است. به همسرش احترام می‌گذارد و به او محبت می‌کند. ویژگی‌های خوب را به دست می‌آورد و تلاش می‌کند آن‌ها را در وجودش ارتقا دهد.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx