دمنوش

درمان حالت تهوع با دمنوش‌های سنتی

یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: از دوران‌های قدیم تاکنون از گیاهان دارویی مختلفی برای درمان حالت تهوع استفاده شده است.

به گزارش آی‌زندگی، سارا تیموری  اظهار کرد: دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سالم نگه می‌دارد. وی ادامه داد: دارچین کلیه‌ها را گرم، ضعف کمر و پاها را از بین می‌برد و کم خونی را درمان می‌کند.

تیموری با اشاره به اینکه این ادویه معطر بهترین دارو برای دردهای عضلانی است، عنوان کرد: دارچین اثر آرام کننده و شاد کننده دارد و از بسیاری از داروهای آرام بخش بهتر است.  این کارشناس گیاهان دارویی ادامه داد: اثر مهم دیگر دارچین پایین آوردن تب است و حتی امروزه دارچین را به صورت قرص و کپسول درآورده‌اند که به‌عنوان تب بُر به کار می‌رود، این گیاه رگ‌ها را باز می‌کند و باعث بهبود گردش خون می‌شود.

به نقل از ایسنا، وی تصریح کرد: یکی‌از خواص دارچین این است که باعث افزایش کارایی هورمون انسولین در بدن شده و در نتیجه بدن نیاز کمتری به این هورمون برای کنترل قند خون پیدا می‌کند.تیموری افزود: برخی تحقیقات نشان دهنده تأثیر مثبت دارچین در کاهش فشار خون است.این کارشناس گیاهان دارویی بیان کرد: دارچین خاصیت عجیب دیگری دارد و آن تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری‌هاست و حتی می‌توان گفت که اثری مشابه پنی‌سیلین و آنتی بیوتیک دارد.

وی عنوان کرد: دارچین به علت داشتن اسانس و تانن، محرک و قابض است و به‌عنوان تقویت کننده عمل هضم غذا و جریان گردش خون به کار می‌رود و از آن برای رفع سوءهاضمه، به‌ویژه در مواردی که با نفخ همراه باشد، به عنوان بادشکن استفاده می‌شود.تیموری عنوان کرد: دارچین معده را تمیز و آرام و قوی می‌کند و از آن برای رفع سوءهاضمه، بویژه در مواردی که با نفخ همراه باشد، به عنوان بادشکن استفاده می‌شود.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx