ازدواج

افراد بی دین جذابیت کمتری به عنوان همسر دارند

میچ براون، نویسنده این پژوهش که مدرس روانشناسی در دانشگاه آرکانزاس است، می گوید: مجموعه ای از باورها و کلیشه های منفی در مورد ارزش اجتماعی افراد بی دین وجود دارد.

به گزارش آی‌زندگی، بر اساس تحقیقات جدیدی که در مجله روابط اجتماعی و فردی منتشر شده است، احتمال اینکه افراد بی دین در مقایسه با همرده های خداپرست خود جذابیت کمتری برای انتخاب به عنوان همسر داشته باشند، وجود دارد.

به نقل از میگنا، میچ براون، نویسنده این پژوهش که مدرس روانشناسی در دانشگاه آرکانزاس است، می گوید: مجموعه ای از باورها و کلیشه های منفی در مورد ارزش اجتماعی افراد بی دین وجود دارد. شرکت کنندگان در دو پژوهش که بر روی ۲۳۷ دانشجوی کارشناسی در یک دانشگاه دولتی در جنوب شرقی ایالات متحده صورت گرفت، نامزدهای احتمالی را در یک وب سایت همسریابی فرضی مشاهده و ارزیابی کردند. برخی از پروفایل ها در این وب سایت نشان می داد که فرد به خدا اعتقاد دارد و برخی دیگر نشان می داد که فرد به خدا باور ندارد.

نتایج این بررسی نشان داد که افراد بی دین برای روابط کوتاه‌مدت در مقایسه با روابط بلندمدت مطلوب‌تر تلقی می‌شدند، اما به طورکلی افراد خداپرست، شرکای مطلوبتری برای زندگی بلندمدت آینده هستند.
طبق گفته میچ براون بر اساس نتایج این پژوهش، «افراد بی دین در روابط نزدیک کوتاه‌مدت نسبت به بلندمدت مطلوب‌تر تلقی می‌شوند. با این حال، این لزوماً به معنای مطلوب بودن افراد بی دین در زمینه روابط کوتاه مدت نیست. همچنین کلیشه‌هایی در مورد افراد بی دین وجود دارد که آنها را بیشتر مستعد خیانت می دانند، و این مطلوبیت آنها را در زمینه‌ روابط بلندمدت تضعیف می‌کند.» این نتایج با یافته های تحقیقات قبلی که نشان می‌داد افراد غیرمذهبی به‌عنوان شریک قابل اعتماد، در جایگاه یک «همسر عاشق وفادار» یا به‌عنوان والدین «فداکار» کمتر در نظر گرفته می‌شوند، مطابقت دارد.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx