توصیه‌های استاد دانشگاه جان هاپکینز برای ترک سیگار

آی زندگی– سیگار کشیدن بسیار اعتیاد آور است و می تواند اثرات نامطلوب سلامتی طولانی مدت داشته باشد. اما برای کسانی که می‌خواهند با برنامه‌های نوآورانه، و استراتژی‌های اثبات‌شده آن را ترک کنند، امیدواری بسیاری وجود دارد.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، در سال 2019، بیش از 30.8 میلیون آمریکایی سیگار کشیده اند.سیگار عامل شماره یک مرگ و میر قابل پیشگیری در ایالات متحده است که تقریباً از هر 5 مرگ 1 نفر را شامل می شود.

دکتر پاناژیس گالیاتساتوس، مدیر کلینیک درمان دخانیات در پزشکی جان هاپکینز در بالتیمور، مریلند، گفت: خوشبختانه، اگر سیگار را ترک کنید و یاد بگیرید که سیگار را ترک کنید، سرطان ریه قابل پیشگیری است.

در اینجا اقداماتی از سوی دکتر گالیاتساتوس پیشنهاد شده است که می تواند در ترک سیگار مفید باشد:

  1. هدف نباید ترک سیگار باشد.

توصیه به افراد این است که هدف بزرگ‌تر خود یعنی ترک سیگار را به اهداف کوچک‌تر تقسیم کنند. به عنوان مثال، محرک های مختلف خود را که می تواند شما را به سیگار کشیدن وادار کند، بیاموزید. به این ترتیب، می توانید حواس تان باشد و راه حل هایی برای آن اقدامات پیدا کنید.

  1. هر بار که ترک می کنید یک تجربه یادگیری بسازید

اکثر افرادی که سیگار می کشند، قبل از اینکه سیگار را با موفقیت ترک کنند، 8 تا 12 بار به دلیل اعتیادآور بودن سیگار، سیگار را ترک می کنند. هوس کشیدن سیگار باعث می شود که مردم به آن برگردند. باید محرک های جدیدی وارد زندگی کنید و بعد هوس رفتن به آن محرک ها و عوامل هیجان انگیز را با سیگار عوض کنید.

  1. از تلفن و برنامه های پشتیبانی استفاده کنید

گروه‌های حمایتی برای افرادی که می‌خواهند سیگار را ترک کنند در حال کاهش است، بنابراین توصیه می شود برای دریافت کمک‌های خارجی با خط کمک ترک تماس بگیرید. معمولا نقش مشاوره های تلفنی بهتر از مشاوره های حضوری است. در حال حاضر در آمریکا یک درصد از سیگاری های این کشور برنامه های مشاوره تلفنی دارند.

  1. با پزشک خود صحبت کنید

افرادی که می‌خواهند سیگار را ترک کنند، می‌توانند با ارائه‌دهنده پزشکی خود صحبت کنند تا یک برنامه درمانی پر از استراتژی‌های متعدد ارائه دهند. پزشکان می توانند برای مهار هوس سیگار و کنترل بیشتر آنها دارو تجویز کنند. بریکر افزود: این یک راه حل کوتاه مدت برای کمک به آموزش مغز شما برای عدم تمایل شدید به سیگار است.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx