برخی از کارخانجات لبنی تولید چهار قلم اصلی را کاهش دادند!

وزیر جهاد کشاورزی یکی از تخلفات برخی از کارخانجات لبنی را کاهش تولید چهار قلم اصلی خواند و گفت: قرار شد تحت هیچ شرایطی، تولیدات این چهار قلم لبنیات کاهش نداشته باشد.

به گزارش آی‌زندگی، « سید جواد ساداتی‌نژاد » در ارتباط زنده با بخش خبری شبکه خبر سیما با اعلام آغاز مانور سراسری نظارت و بازرسی کالاهای اساسی در سراسر کشور افزود: نظارت بر کالاهای حوزه کشاورزی از جمله لبنیات، حبوبات، برنج‌های وارداتی، شکر و روغن انجام می‌شود.

به نقل از ایرنا، وزیر جهاد کشاورزی رسانه را بازوی مهمی در حوزه نظارت دانست و اظهارداشت: شرکت‌ ها در حال حاضر قیمت‌ ها را بر اساس تعرفه چهار مورد اعلام شده توسط رسانه رعایت می‌کنند و به صورت روزانه بر آن نظارت می‌شود.

وی یادآور شد: گزارشی در صدا و سیما در خصوص اقلامی غیر از این اقلام رایج منتشر کرد که بلافاصله کارخانه احضار و مذاکرات و توضیحات لازم رو ارائه داد و برای جبران نیز چند روز کالاها را با نرخ پایین‌تر از قیمت مصوب عرضه کرد.

حضور ۴ هزار بازرس برای تشدید، استمرار نظارت و بازرسی‌ها در کل زنجیره تامین

ساداتی نژاد درباره تشدید، استمرار نظارت و بازرسی ها در کل زنجیره تامین گفت: در این مانور سراسری چهار هزار نفر در کشور کار تشدید، استمرار نظارت و بازرسی‌ها را در کل زنجیره تامین بر عهده دارند. وی با بیان این که از بسیج اصناف و بسیج وزارت جهادکشاورزی نیز در این مانور استفاده شده است، افزود: در بخشی از مردمی‌ سازی یارانه‌ ها کنترل و نظارت بر بازار است و ما اعتقاد داریم که باید از حلقه اول زنجیره به خصوص کارخانه‌ ها این کار را انجام دهیم که بحث نظارت به خوبی انجام شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که گزارش‌های مردمی اعلام شده نیز از حلقه اول زنجیره تامین مورد بررسی قرار می‌دهیم، تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی هم در این طرح با توجه به ضوابط جدید و اختیارات در این بخش می‌تواند با اعمال جریمه‌ها تسلط بیشتری در بازار داشته باشد و بر قیمت‌های بازار بررسی انجام دهند.

وی اظهارداشت: نظارت مردمی پایدار کننده نظارت‌های ما است؛ مردم می‌توانند در سامانه ۱۲۴ تخلفات را گزارش کنند و در این خصوص بازرسان نظارت می‌کنند و تعزیرات هم در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

سودجویی برخی موجب افزایش قیمت برنج شد/ تعدیل نرخ برنج 

ساداتی نژاد درباره برنج گفت: در سال زراعی گذشته به دلیل خشکسالی کاهش تولید برنج ایرانی داشتیم و به دلیل عرضه پایین قیمت در بازار افزایش پیدا کرد، البته بخشی از آن هم سودجویی هایی بود که منجر به افزایش قیمت شد.

وی با بیان اینکه در فصل برداشت هستیم و قیمت برنج تعدیل خواهد شد: ما امسال در واردات برنج خارجی هیچ محدودیتی نداریم و تنوع و کیفیت در واردات برنج خارجی افزایش پیدا کرده است. وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر واردات برنج توسط بخش خصوصی و شرکت بازرگانی دولتی که سبب تعدیل قیمت خواهد شد، افزود: بالغ بر ۵۰ هزار هکتار تولید قراردادی برنج توسط شرکت بازرگانی دولتی انجام شده که موجب شرایط پایدارتر در این زمینه خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیاز به مطلب
دنبال کردن نظرات
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پربیننده امروز
آخرین مطالب
0
خوش‌حال می‌شیم نظرتون رو درباره این مطلب بدونیمx